Horoskopi për ditën e nesërme, 26 mars 2019

43

DASHI

Venusi hyn në shenjë në mënyrë neutrale, por kjo nuk do të thotë se dashuria mbaron, përkundrazi. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë shumë intensive për marrëdhëniet. Ata që kanë mundësinë për të filluar bashkëpunime të reja ose për të bërë punë me kohë të pjesshme nuk duhet të ndalen. Ky vit sjell situata të përkohshme dhe jo afatgjata, kështu që ndonjëherë duhet të jeni të kënaqur.

DEMI

Venusi më në fund kthehet në një aspekt pozitiv. Kjo nuk do të thotë se historitë që shkuan gabim menjëherë do të ndryshojnë rrugë, por ka të ngjarë që do të ketë gatishmëri për t’u afruar, duke shmangur polemikat dhe debatet. Këshilla në këtë ditë është të shmangni konfliktet e drejtpërdrejta, sepse kur diçka nuk ju bind, ju bëheni shumë debatues. Mos mendoni për të kaluarën, nuk duhet.

BINJAKËT

Kjo e martë karakterizohet me yje disi të pazakonta, mund të ketë një moment pushimi ose konflikti. Mos u shqetësoni megjithatë, të shtunën dhe të dielën do të rekuperoni. Do të jetë një javë e veçantë për dashurinë, veçanërisht për ata që kanë pasur një krizë ose që edhe nëse janë në dashuri, mendojnë shumë për punën apo problemet personale. Mundohuni të shmangni konfrontimet.

GAFORRJA

Fillon një tranzit i ri i Venusit në fazën pozitive. Do të ketë më shumë hapësirë ​​për dashuri, por edhe për miqësi dhe punë. Horoskopi është i dobishëm për kontaktet dhe për këtë gjithçka që bëni është ringjallur. Mes të mërkurës dhe të premtes, mos u bëni shumë vonë në mbrëmje.

LUANI

Ju jeni shumë të zënë me atë që po bëni dhe ju duhet të bëni zgjedhje shpejt, sepse dikush ka për të zgjidhur një problem deri në fund të nëntorit. Zakonisht gjithmonë doni të komandoni dhe të thoni fjalën e fundit, por së shpejti përsëri do të bini në dashuri ose do të rrëmbeheni sërish, nga ata që keni lënë mënjanë ose braktisur.

VIRGJËRESHA

Zakonisht gjithmonë doni të bashkëveproni me njerëz inteligjentë, veçanërisht në dashuri. Ju gjithashtu jeni tërhequr si të gjithë nga një trup i bukur ose një person i këndshëm, por sërish edhe mendja ka rëndësi për ju. Nëse keni marrë vendimin për t’u martuar ose për të jetuar së bashku, doni ta bëni atë me një person që ka aftësinë për të projektuar. Këto ditë do të donit ndonjë ndihmë nga të tjerët.

PESHORJA

Gjatë kësaj jave nuk do të jetë e lehtë të qëndroni të qetë. Ju shpesh tregoni qetësinë e mendjes edhe kur nuk jeni të qetë. Disa shqetësime mund të përsëriten të mërkurën dhe të enjten dhe gjithashtu do të jenë ditë të zëna në punë. Duhet thënë se gjërat nuk shkojnë keq, por ka disa çështje që duhet të zgjidhen dhe kjo shkakton ndonjë shqetësim.

AKREPI

Tranziti pozitiv i Venusit në shenjën tuaj dhe pjesën qendrore të javës do të jetë çlirues, do të ketë forcë të madhe dhe emocionet nuk do të mungojnë. Disa probleme të kaluara mund të kapërcehen dhe kjo periudhë është shumë e bukur për të rizbuluar dashurinë, duke u rilidhur një person që ka lëvizur kohët e fundit shumë larg.

SHIGJETARI

Ata që janë vetëm në këtë kohë nuk duan të bëjnë njohje të reja dhe po përkushtohen për të punuar. Jupiteri favorizon projekte të mëdha, kështu që mund të keni një punë të mirë. Yjet mund të tregojnë kur është koha për të vepruar, por pastaj rezultati varet nga ju.

BRICJAPI

Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm dhe kjo do të thotë se marrëdhënia me të tjerët do të jetë e mirë. Yjet e të shtunës dhe të dielës tregojnë se do të jeni ndër më të dashurit. Në periudhën prill-maj, dashuria mund të kthehet: ata do të jenë muaj të rëndësishëm për të përcaktuar një marrëdhënie. Nëse një person gjithmonë shtyn një përgjigje, mund të zemëroheni. Mundohuni të pushoni pak më shumë, duke bërë diçka më pak.

UJORI

Eshtë një periudhë e zgjedhjeve të mëdha. Edhe ata që janë më të lirë e gjejnë veten në udhëkryq. Është mirë të jetoni pa rregulla, por disa duhet të respektohen. Ata që kanë një dashuri të vështirë ose të pamundur, gjithashtu mund të vendosin të mbyllin historinë për t’u ndjerë më të lirë. Ka nga ata që në vend të kësaj do të marrin vendimin për t’u martuar ose për të jetuar së bashku, duke pranuar gjithashtu rregulla që kurrë nuk kishin ëndërruar më parë. Shumë njerëz po ndryshojnë jetën, përvojat e jetuara në muajt e fundit kanë qenë të veçanta.

PESHQIT

Të martën ka një forcë të madhe në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët. Zakonisht jepni më të mirën e vetes në marrëdhënien në çift. Tri ditë të rëndësishme arrijnë të rivendosin një marrëdhënie dhe të kërkojnë diçka më shumë. Në këto orë, Venusi godet shenjën dhe kjo sjell një forcë të madhe nga pikëpamja psikologjike. Mundohuni t’i harroni gjërat e kaluara që ju lëndojnë.