Ballina Horoskopi Horoskopi për ditën e nesërme, 23 shkurt 2019

Horoskopi për ditën e nesërme, 23 shkurt 2019

DASHI

Një ditë nën shenjën e polemikave. Shkurti nuk është muaj i favorshëm për dashuri: duhet maturi ose mbeten ende konflikte për të zgjidhur, varet nga marrëdhëniet që jeni duke përjetuar. Nëse një histori tashmë ka shkuar keq në të kaluarën, duhet të jeni më të kujdesshëm për ta parandaluar që të përkeqësohet. Situata e mirë yjore kujdeset për qëllimet tuaja të mira. Ju keni treguar për disa kohë një dëshirë të madhe për të revolucionarizuar jetën tuaj. Edhe nëse nuk e kuptoni, në disa raste ju jeni shumë të vendosur dhe të tjerët mund t’ju pyesin se çfarë po ndodh.

DEMI

Një lajm i mirë po vjen, dhe unë jam i lumtur t’ua them njerëzve që kanë bërë një propozim. Yjet ju sjellin fat nëse mund ta rrokni, shfrytëzoni dhe njihni atë. Mos u ndalni të mendoni për situata të paarritshme. Por nëse mendoni se një punë e caktuar është e realizueshme, nëse kartat janë për të bërë një gjë të caktuar, mund të bëni një kërkesë. Një përgjigje mund të vijë së shpejti. Mbrëmja në rënie në nivelin fizik.

BINJAKËT

Në këtë të shtunë i ftoj të gjithë të analizojnë situatën në dashuri. Ka pasur kontrast ose të paktën që nga fillimi i vitit, ka pasur dyshime. Nëse ju jeni shumë të dashuruar me një person ka të ngjarë që kohët e fundit është folur shumë për punën dhe pak për ndjenjat. Fundjava bën thirrje për pajtim. Edhe pse nuk është koha e duhur për të fluturuar lart, sidomos nëse keni një çështje ligjore që sjell ankth, ju mund të gjeni pakëz qetësi.

GAFORRJA

Kur diçka është e gabuar, stomaku juaj ndikohet: mund të ndjeheni mirë vetëm nëse qetësoheni, kështu që ju duhet të relaksoheni. Këshilla është që të izoloheni që të reflektoni, të bëni një analizë të vetes për të kuptuar se çfarë nuk funksionon. Dihet se shkurti nuk ka qenë një muaj shumë i qetë për ndjenjat. Gjithçka që donit të jepnit është bllokua nga ngjarjet, por e diela mund të ketë një interval të mirë shërimi.

LUANI

Është gjithmonë shumë e vështirë për ju që të pranoni një ndarje, veçanërisht kur ajo është e dëshiruar nga të tjerët. Sepse ju jeni që doni të vendosni gjithçka. Por nëse në të kaluarën e afërt ka pasur një ndarje, tani fatmirësisht nuk ndodh më për ju. Dhe mund të vazhdoni më mirë. Shumë prej jush kanë pasur për t’u përballur me probleme, por tani është si hapja e një bote të re, është sikur të keni shpresa të reja brenda jush që së shpejti do të bëhen realitet. Mos e humbni kohën dhe shikoni se çfarë keni në dispozicion. Nëse tashmë keni një marrëdhënie të rëndësishme, mund ta forconi edhe më shumë.

VIRGJËRESHA

Është një fundjavë rritjeje, me emocione të veçanta që mund t’ua përcillni gjithashtu të gjithë njerëzve rreth jush. Për më tepër, gjatë kësaj periudhe ka projekte të mira pune. Mëkat për paratë, sepse gjatë tre javëve të fundit shumë keni shpenzuar. Mundohuni të planifikoni një gjë të mirë për të dielën. Ju urreni çdo lloj shpërdorimi, sidomos kur bëhet fjalë për kohën.

PESHORJA

Është e rëndësishme për të çarë rrugën tuaj në jetë, por ju nuk jeni shumë të gatshëm të shtyni përpara, për shkak të kësaj, shpesh jeni të detyruar të duroni. Sa i përket të tjerëve, ndiheni jo rehat herë pas here, edhe pse e ruani qetësinë. Por edhe më të duruarit e kanë një kufi! Mundohuni të mos jeni negativë për gjithçka që ndodh. Marsi do të japë përgjigje më të mira sepse Venusi nuk do të jetë më në opozitë.

AKREPI

Çdo situatë që nuk ka më vlerë do të mbyllet dhe përfundojë, nga fati ose nga ju vetë. Ja pse tri ditët e ardhshme fillojnë të japin një lloj direktive të ardhshme në lidhje me atë që ju dëshironi dhe mbi të gjitha një dëshirë për t’u imponuar në javët e ardhshme. E diela mund të jetë dita e duhur për të zbuluar një ndjenjë, për të folur për emocione të vërteta. Në këto 48 orë mos i nënvlerësoni rakimet.

SHIGJETARI

Një fundjavë e favorshme për njohje të reja. Venusi do të kthehet aktiv nga muaji mars. Ata që kanë shumë fat për të jetuar një dashuri të madhe, mund ta përmirësojnë atë: çiftet mund të mendojnë për një fëmijë ose një transferim. Më të rinjtë mund të planifikojnë një projekt në qytete të tjera. Moment rifillimi, me një fundjavë që flet për ndjenjat dhe që në njëfarë mënyre do të shfrytëzohet. Nëse zemra juaj është e vetme, mund të kërkoni mundësi të reja.

BRICJAPI

Ka pak tension. Është e nevojshme të përsërisni një koncept bazë: nuk jeni ju që jeni të pasigurt rreth njerëzve përreth jush, por të tjerët që mund të krijojnë paqartësi të forta në jetën tuaj. Ata janë njerëz që kanë fuqinë për t’ju bërë nervoze, për t’ju nxjerrë nga binarët. Shfrytëzojeni të dielën, sepse do t’ju japë ngazëllim, ndërsa të shtunën mund të jeni pak më të zymtë, të shqetësuar dhe gjithashtu shumë debatues. Durimi dhe kujdesi janë të nevojshëm.

UJORI

E shtuna dhe e diela zbulojnë ndjenjat më reale, por gjithashtu mund të sjellin disa gabime në marrëdhëniet. Në veçanti, e diela mund të sjellë konflikte. 48 orët e ardhshme duhet të menaxhohen me kujdes, veçanërisht nëse në familje ose në marrëdhënie me të tjerët ka patur probleme. Dashuria mund të kthehet në protagoniste, miqësitë e reja mund të jenë idealet. Gjithashtu do të jetë e rëndësishme që të keni njohuri në punë, të cilat do të jenë të dobishme për të ardhmen e afërt.

PESHQIT

Ju duhet t’ia kushtoni këtë fundjavë që vjen në rritje, personit që doni më së shumti. E diela do të jetë një ditë më e apasionuar dhe racionale. Këshilla nuk është të veproni instinktivisht, edhe pse nga natyra është e vështirë për ju të mos jeni të sinqertë. Megjithatë, e vërteta nuk vlerësohet gjithmonë. Ka nga ata që gjithmonë kërkojnë rrugën e diplomacisë, por në këtë kohë ju jeni shumë më të bindur, dhe pastaj ju duhet të thoni gjërat ashtu siç janë, me koston që dikujt të mos i pëlqejë.