Ballina Horoskopi Horoskopi për ditën e nesërme, 22 shkurt 2019

Horoskopi për ditën e nesërme, 22 shkurt 2019

DASHI

Kjo është një ditë e veçantë për ndjenjat: kjo nuk do të thotë se të gjithë jetojnë një konflikt, por shumë gjëra në këto ditë paralajmërojnë që diçka nuk shkon. Rrjedhimisht, këto 48 orë mund të shkaktojnë parehati, nervozizëm dhe pak vuajtje. Nëse, megjithatë, ju keni një person të mrekullueshëm në anën tuaj, ndoshta ka një problem që nuk takoheni, ndërsa ju duhet të kaloni më shumë kohë së bashku. Nëse duhet të zgjidhni një çështje të caktuar, duhet të mos e bësh gjatë shkurtit. Mbi të gjitha ata që duhet të harrojnë një dashuri, dhe nuk mund ta bëjnë aq kollaj.

DEMI

Kjo ditë e premte është e rëndësishme për të provuar dhe organizuar fundjavën. E vetmja ditë me spec do të jetë e diela. Mos preferoni dashuritë që ju bëjnë të vuani, dashuritë e paarritshme. Gjithashtu, sepse ju jeni një person shumë tokësor, racional dhe konkret. Ju nuk mund të jetoni në fantazi dhe në çdo rast, jo për shumë kohë. Kur keni një qiell jashtëzakonisht të favorshëm, gjithashtu duhet të bëni zgjedhje të mëdha. Në qoftë se investoni besimin tek personi jo i duhur për ju, ose që ka një natyrë shumë të ndryshme nga e juaja, lindja e një problemi bëhet e pashmangshme. Për këtë arsye tani ju duhet të propozoni dashurinë tuaj në një mënyrë të sinqertë dhe shumë të qartë. Mos u mbyllni ndaj takimeve të reja.

BINJAKËT

Kohët e fundit nuk kam folur shumë për ndjenjat ose megjithatë kam folur për situata në normë, vetëm për shkak se horoskopi juaj nuk garanton emocione të mëdha, sepse nuk shihet vrull dhe energji për ndjenjat. Ndoshta sepse ju jeni të angazhuar dhe të fokusuar në punë dhe në çështje praktike. Duhet të bëni më shumë përpjekje. Këto të fundjavës janë orë të rëndësishme për rimëkëmbjen psikofizike. Nëse ka pasur mosmarrëveshje në dashuri, do të jetë e mundur të përmirësoheni.

GAFORRJA

Ndjeshmëria juaj është në pikën maksimale, prandaj është më mirë të shmangni provokimet. Kur keni nevojë për dashuri, vështirë se kërkoni mbrojtje, por prisni që partneri ta ofrojë atë automatikisht. Pra, nëse ka disa heshtje me tepri, ndonjë siklet, ndoshta është koha për ta kapërcyer atë, duke u përpjekur të jeni pak më shumë në dispozicion. Dhe disponueshmëria do të jetë dyfish të dielën.

LUANI

Të premten dhe të shtunën ju me të vërtetë doni të bëni shumë gjëra, për të projektuar mbi të tjerët aq shumë dashuri. Është një shenjë që kur dashuroni, ju dini të jeni jashtëzakonisht bujarë dhe pozitivë, shumë do të kenë mundësi për të dhënë më të mirën e tyre. Nëse ka tashmë një takim, një histori të mirë, mund të vazhdoni. Kini kujdes të mos përqendroheni te njerëz shumë të vështirë. Gjëja e rëndësishme është që ju keni kapërcyer krizën e vitit të kaluar.

VIRGJËRESHA

Eshtë një periudhë e zbulimeve të reja, ata që i frikësohen ndryshimeve e kanë gabim. Gjithashtu sepse tani Saturni është i favorshëm dhe do të jetë në mars edhe Urani. Prej frikës nga e reja ose e ardhmja që nuk mund ta kontrolloni, rrezikoni të humbni disa emocione. Mundohuni të mos i referoheni njerëzve që nuk janë më në gjatësi vale të njëjtë me ju. Lajme të mundshme, por vetëm nëse frekuentoni mjediset më të përshtatshme. Nëse zemra juaj është ende vetëm, së shpejti do të gjeni një person interesant.

PESHORJA

Fakti që Hëna është në shenjën tuaj është një element i forcës. Por ka të ngjarë që këtë fundjavë disa nyje të krijojnë probleme. Këtu e kam fjalën edhe për ata që kanë patur një problem në dashuri, sepse shkurti nuk ishte një muaj në të cilin krijuat marrëdhënie. Edhe në familjet më të mira ka patur disa konflikte, dhe pastaj ju pretendoni autonominë tuaj. Ju dëshironi që roli juaj të identifikohet dhe, mbi të gjitha, meritat tuaja të njihen në punë. Më duket se kjo nuk ka ndodhur prej disa kohësh.

AKREPI

Këtë fundjavë jeni duke pjekur ide të mira për të ardhmen. Por tani është koha për t’i dhënë fund situatave ose njerëzve që nuk ju pëlqejnë. Kjo dëshirë për të ndryshuar mund të jetë e motivuar nga zgjedhjet personale, por edhe nga ngjarjet që vijnë nga jashtë. Për shembull, nëse ka ndonjë ndryshim në kompaninë tuaj, është më mirë t’i mirëprisni. Unë mund të them se të rejat ju pëlqejnë dhe rutina është armiku juaj.

SHIGJETARI

Pas 48 orësh konfuzioni dhe nervozizmi, po vjen një fundjavë që ju vë në paqe me botën, gjë e cila ju shtyn të jeni më pozitivë ndaj të gjithëve. Mbani mend se aspekti ekonomik duhet të mbahet në kontroll për shkak se kohët e fundit keni pasur disa shqetësime dhe vështirësi, në punë, shtëpi dhe familje. Por është gjithashtu një moment fuqie, drejt të ardhmes.

BRICJAPI

Kur jeni në një mjedis që ju refuzon ose nuk është i përshkueshëm nga idetë tuaja, ju ndiheni jo rehat. Është e vërtetë që ju preferoni të bëni gjithçka vetë, por është e nevojshme një përballje, veçanërisht në vendin e punës. Ju e dini atë që dëshironi për të ardhmen tuaj, por mund ta gjeni veten në një mjedis jo ideal dhe prandaj dikush të dalë kundër. Shpresa është se ky Venus që mbetet në shenjën tuaj, mund të sjellë emocione dhe një histori të forcuar. Paqartësi mund të lindin me Dashin, Gaforren dhe Shigjetarin.

UJORI

Ditët e premte dhe e shtunë ftojnë të merreni më shumë me çështjet e familjes dhe marrëdhëniet me të tjerë. Nuk përjashtohet që ju mund të thirreni përsëri për një punë ose dëshironi të bëni një udhëtim të vogël. Shumë stres në punë, ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm për të mos e tërhequr litarin shumë sepse lodhja mund të çojë që të bëni apo thoni gjëra të gabuara.

PESHQIT

Fundjavë në rritje me një moment të fuqisë së madhe të dielën. Ankthi, shqetësimi dhe nervozizmi i së mërkurës dhe të enjtes mbeten prapa, tani mund të ecni përpara me më shumë forcë. Marsi dhe prilli do të jenë muaj të rëndësishëm për marrëdhëniet, ju dominoni Zodiakun. Ju mund të fitoni çdo betejë edhe nëse dikush përpiqet t’ju pengojë. Disa çështje ligjore dhe financiare ende nuk janë zgjidhur plotësisht, ndërsa një projekt i caktuar pune duhet të shtyhet më shumë.