Ballina Horoskopi Horoskopi për ditën e nesërme, 21 shkurt 2019

Horoskopi për ditën e nesërme, 21 shkurt 2019

DASHI

Ditë dedikuar për reflektim mbi zgjedhje të mëdha për të bërë në jetën tuaj, që këtë vit mund të përjetohen me më shumë vrull në sajë të Jupiterit të favorshëm. Megjithatë, përkundër pamjes së shkëlqyer yjore, ka ende disa mendime të tepërt. Ndoshta dikush nuk ka kapërcyer probleme të caktuara të lindura vitin e kaluar. Për këtë arsye duhet të gjeni energji. Kujdes këshillohet nëse historia juaj ka pasur probleme, të paktën deri të shtunën.

DEMI

Diskutime rreth punës, programeve dhe projekteve: çdo gjë duhet të kryhet me entuziazëm të madh. Ka një kthim në rrënjë, ose më saktë disa njerëz punojnë të jenë pak më afër familjes dhe atyre që duan. E diela do të jetë e vetmja ditë në rëne, në një javë që fton për veprim me përfitime të vazhdueshme. Kush duhet të përballet me një test, një provim, ose të përpiqet të dalë në pah në vendin e punës, do të marrë më shumë. Dashuria ekziston, por synoni në personin e duhur.

BINJAKËT

Ditë në rënie, veçanërisht për ju që po përpiqeni të gjeni shumë vullnet dhe dëshirë për të vepruar. Jo se ju mungon, por keni dalë nga një periudhë e lodhshme për shëndetin. Dikush nga vera e vitit të kaluar po përpiqet të gjejë qetësi. Për fat të mirë, ju gëzoni një gjallëri të shkëlqyer dhe kjo fazë mbetet ende plot me gjallëri, edhe pse kjo e enjte lë diçka për të dëshiruar. Ndoshta ka kontraste pak a shumë të forta për të kapërcyer. Ndjenjat në rënie: Shkurti nuk ka sjellë emocione të mëdha.

GAFORRJA

Është një ditë e veçantë, ndjeni se diçka do të ndryshojë, por pastaj zakonisht nuk ndryshon. Nëse ju keni përjetuar kohët e fundit një debat në familje, në qoftë se keni pasur për të ndryshuar projektet që ishin të rëndësishëm për ju, ndodh që humori të mos jetë shumë i mirë. Në vend të kësaj, për ata që janë të martuar dhe shumë të lumtur me të dashurit, situata është ndryshe, edhe pse pak duket. Këshilla është që të organizoni një të djelë të këndshme, keni nevojë për dashuri aq shumë. Për ata që janë vetëm, Marsi do të japë përgjigje më të mira.

LUANI

Shumë prej jush po mendojnë në këto ditë se çfarë duhet të bëjnë, duke filluar nga pranvera. Së bashku me Dashin dhe Shigjetarin, megjithatë, mbeteni mes favoriteve në funksion të stinës së ardhshme. Pra, do të ishte e përshtatshme që të vini në zbatim projekte që do të kenë një rëndësi të madhe në javët e ardhshme. Nga sonte do të keni edhe më shumë energji: duhet të bëni maksimumin tuaj për të pasur mjaft hapësirë ​​për veprim, ju do të ktheheni të jeni protagonistë. Nuk ka rëndësi për të fituar, por për të zbuluar përsëri një gjallëri të madhe brenda jush.

VIRGJËRESHA

Kjo është një ditë e efektshme dhe nuk thuhet më kot, sepse ju jeni një shenjë që dëshiron të jetë gjithmonë e qetë. Sidomos të dielën, do të keni një marsh më shumë. Mos e nënvlerësoni atë që ndodh në këtë kohë, veçanërisht marrëdhënie të caktuara që mund të bëhen të rëndësishme. Me pak fjalë, ju mund të përfitoni nga këto yje si në aspektin e dashurisë, ashtu edhe atë profesional. Është një moment force dhe zbulimesh të reja.

PESHORJA

Suksesi juaj nuk diskutohet, gjithashtu sepse kujtojmë se ju jeni të qeverisur nga Venusi, një planet që përfaqëson bukurinë, hirin, komunikimin. Por ka njerëz rreth jush që duket se e bëjnë këtë me qëllim që të përpiqen të ndalojnë evolucionin tuaj. Sikur të përpiqeshin t’ju bllokonin, edhe pse jo qëllimisht. Disa probleme vazhdojnë. Këshilla është që të ruani qetësinë deri të shtunën, duke shmangur konflikte të pakontrollueshme.

AKREPI

Të humbësh kohë duke u përpjekur të zgjidhësh problemet që nuk janë të lehta për t’u zgjidhur, duke u dhënë hapësirë ​​njerëzve që nuk meritojnë, nuk është gjëja e duhur për të bërë. Në dashuri, nëse e dini që ju keni personin ideal nga ana juaj, gjithashtu mund të bëni një deklaratë të këndshme të dielën. Shkurti është muaji për të kontrolluar dashuritë dhe miqësitë, ndërsa Marsi është vendimtar edhe në mënyrë negative dhe drastike në sferën e ndjenjave.

SHIGJETARI

Edhe pse është një periudhë e suksesit të madh, avantazheve të mëdha dhe këtë do ta shohim më mirë gjatë stinëve të ardhshme, kjo ditë lë diçka për të dëshiruar dhe ndjek prirjen e ngadalësuar të ditës së mërkurë. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditë më të mira. Fundjava, megjithatë, flet për ndjenjat që më në fund mund të ndërhyjnë. Marsi është një muaj që do të flasë për dashurinë.

BRICJAPI

Është një ditë e rëndësishme për ju që keni një dëshirë të madhe për të rifilluar, për të hapur projekte të reja. Nëse është e vërtetë se burri mendon pak si shumë për punën, është po aq e vërtetë që gruaja është edhe ndaj familjes, ndjenjave të vërteta, për të ndërtuar diçka të bukur. Në këtë kohë, duke marrë parasysh variablin ‘moshë’ dhe rrethanat, kushdo që mund dhe dëshiron të ndërtojë, ka yjet në anën e vet. Mëkat që ka disa probleme së jashtmi. Sepse e dini se çfarë doni, por ndonjëherë ju duhet të luftoni me njerëz të paparashikueshëm dhe jo të besueshëm.

UJORI

Ju punoni shumë dhe merrni pak, për fat të keq kjo është ajo që ndodh me shumë prej jush. Sidomos nëse ekzistojnë situata të pasigurta që vazhdojnë. Ju mund të flisni për dashurinë, por ata që jetojnë marrëdhënie kontradiktore do të duhet të qartësojnë deri në muajin mars, në të cilin do të jeni të intriguar nga njohjet e reja dhe do të keni mundësi të reja. Në shkurt ju nuk po trazoni shumë ujërat, ju doni të ndryshoni jetën tuaj për të eliminuar stresin.

PESHQIT

Një pjesë e mirë e juaja kanë ndryshuar referencat në tre muajt e fundit. Dikush gjithashtu ka përjetuar një shkëputje të dëshiruar nga fati. Meqenëse nuk jeni një person sipërfaqësor, dhe kur jetoni një ndjenjë nuk e bëni në mënyrë banale, është normale që ju jeni shpesh disi në krizë, apo plot me mendime. Në rast ndarje, për më tepër, duhet kohë për të rikuperuar. Pikërisht për këtë arsye, është normale që ju keni përjetuar konflikte, por tani ju mund ta rizbuloni dëshirën për të dashur. E diela do të jetë një ditë pozitive për marrëdhëniet.