Horoskopi për ditën e nesërme, 09 shkurt 2019

36

DASHI

Edhe sot, ata që janë lindur nën shenjën e Dashit kanë Hënën disonante dhe kjo, e kombinuar me Venusin dhe një Saturn kompleks, mund të të bëjë të jeni shumë nervozë: përpiquni të qëndroni, duhet të bëni përpjekje që të kufizoni dëmin. Përpiquni të përqendroheni te ndjenjat, do të jetë gjëja më e mirë edhe përkundër serisë ende negative që vjen nga kundërshtimet e yjeve.

DEMI

Ndikime pozitive dhe të stuhishme për shenjën e Demit, i cili sot i kushton shumë vëmendje instinktit dhe impulseve: është koha që të keni më shumë, mund të filloni të vlerësoni një ndryshim që nga marsi. Ju jeni të favorizuar nga yjet.

BINJAKËT

Një ditë pozitive për ata që kanë lindur nën shenjën e binjakëve, të cilët këtë të shtunë do të përpiqen të zgjidhin një keqkuptim. Ju keni një gjendje të mirë yjore, që mund të çojë në një rikuperim të energjisë, gjë e cila gjithashtu do të ndikojë në sektorin profesional.

GAFORRJA

Në këtë të shtunë shenja e Gaforres duhet të vlerësojë situatën. Sa i përket punës, do të përpiqeni të bëni më shumë kërkesa. Sa i përket marrëdhënieve dhe ndjenjave, kjo është një periudhë veçanërisht e luhatshme nga këndvështrimi i humorit: momente alternative kur jeni shumë të ëmbël dhe të kuptueshëm, dhe të tjera ku jeni shumë të rreptë.

LUANI

Sot ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit mund ta gjejnë veten brenda disa çështjeve kritike, që lidhen me jetën e tyre të dashurisë, në një gjendje yjore ende joharmonike, por edhe prej disa çështjeve kritike të pranishme edhe në fushën profesionale.

VIRGJËRESHA

Një e shtunë shumë e mirë për Virgjëreshën, e cila tani do të gëzojë një ndikim të shkëlqyer prej yjeve, që shtrihet në veçanti në fushën profesionale. Megjithatë, disa probleme të vogla në marrëdhënie ekzistojnë: duhet t’i kushtoni vëmendje disa çështjeve kritike në vazhdim e sipër.

PESHORJA

Një ditë shumë komplekse, e cila përfundon në një javë të rëndë. Tani është koha kur duhet të përpiqeni të jeni më simpatikë e të dhembshur ndaj njerëzve që janë pranë jush. Mundohuni të gjeni qetësinë, ju duhet të lini prapa vështirësitë e kaluara kohët e fundit.

AKREPI

Mos mendoni më shumë për të kaluarën, yjet ju ftojnë që të lini gjithçka prapa dhe të shikoni nga e ardhmja, duke e lejuar veten që të hyni në një periudhë të shërimit fizik dhe psikologjik, duke u përpjekur për të kapërcyer problemet e mbetura pezull, si në fushën sentimentale, ashtu edhe në fushën profesionale.

SHIGJETARI

Do jetë një e shtunë me rimëkëmbje për Shigjetarin, i cili në këtë ditë do të jetë në gjendje t’i drejtojë energjitë e veta për qëllime profesionale. Por përpiquni të gjeni një zgjidhje për një problem të vogël në dashuri.

BRICJAPI

Gjendja yjore e favorshme në këtë ditë të shtunë, për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit: kjo do t’ju ndihmojë të orientoheni në perspektiva të reja, që do t’ju sjellin qetësi më të madhe në fushën profesionale, familjare dhe sentimentale.

UJORI

Ndieni ende një situatë yjore shumë të mirë, që ju ka shoqëruar gjatë gjithë javës dhe që ju favorizojnë sidomos në fushën sentimentale. Kushtojini vëmendje vetëm aspektit financiar, ku mund të ketë një problem të vogël.

PESHQIT

Filloni të dilni nga periudha e rëndë dhe negative: sot do të ndiheni më të lehtë. Në vendin e punës ju do të jeni në gjendje të bëni kërkesa të reja. Është koha të mendoni seriozisht për të ardhmen tuaj.