Horoskopi për ditën e nesërme, 08 shkurt 2019

51

DASHI

Këtë të premte, si dhe të shtunën dhe të dielën, njerëzit e lindur nën shenjën e Dashit kanë Hënën joharmonike me Venusin dhe një Saturn kompleks: ju duhet të përpiqeni të kufizoni dëmin, mos u fusni në situata të dhunës, për shkak se ju mund të gjendeni sërish në brendësi të disa tensioneve, mbi të gjitha në familje dhe në fushën sentimentale. Mundohuni të qëndroni të qetë.

DEMI

Fundjavë e bukur për dashuri dhe ndjenja: do të nxiteni nga ndikimi yjor i Uranit, i cili do të krijojë më shumë hapësirë ​​për dëshirat tuaja. Përveç kësaj ju keni Venusin definitivisht në favorin tuaj, kështu që jepini hapësirë dashurisë, qoftë nëse tashmë e keni një histori, qoftë nëse jeni vetëm. Ky Horoskop ju lejon të bëni takime, të reja ose nga e kaluara, të cilat mund ta gëzojnë zemrën tuaj.

BINJAKËT

Ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve do të lëvizin drejt një periudhe shumë më të mirë në krahasim me muajin e janarit, duke arritur në një zgjidhje të dyshimeve dhe kritikave, veçanërisht në fushën sentimentale. Do të keni një rimëkëmbje të mirë në dashuri, si sot ashtu edhe të shtunën dhe të dielën.

GAFORRJA

Ju duhet vëmendje këtë fundjavë, sepse jeni në një gjendje nervoze. Ju po përjetoni një periudhë konfuzioni të madh, sidomos në sektorin sentimental. Ekziston nevoja për t’u ndalur dhe vlerësuar situatën, duke u përpjekur të kuptoni qëllimet tuaja për të ardhmen.

LUANI

Do jetë një fundjavë pozitive për dashurinë. Por do të ketë një problem në fushat e tjera, sepse prezenca disonante e Diellit dhe Hënës do t’ju sjellë disa mosmarrëveshje ose sulme në një nivel profesional dhe familjar. Mundohuni të mos kërkoni të keni të drejtë me çdo kusht.

VIRGJËRESHA

Këtë të premte, ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës do të mund të startojnë drejt arritjes së sukseseve të tyre në fushën profesionale, duke pasur një gjendje të shkëlqyeshme yjore, edhe në familje, por edhe në fushën sentimentale.

PESHORJA

Një ditë komplekse që është një prelud për dy ditë të tjera të vështira: duhet të keni kujdes në këtë fundjavë. Ju keni disaçështje të ndryshme kritike të shtrira në sektorin profesional, tani keni nevojë për të gjetur një zgjidhje dhe ekuilibra të reja.

AKREPI

Në këtë premte ju rimëkëmbeni: pas një fillimi të rëndë të javës, mund të merrni frymë. Sot do të duhet të përpiqeni t’i jepni fund të gjitha situatave negative të së kaluarës, si në fushën profesionale dhe sentimentale, dhe të filloni rrugën drejt ndryshimeve dhe pozicioneve të reja.

SHIGJETARI

Ditë rimëkëmbjeje për ndjenjat. Edhe nëse ju vini nga disa ditë veçanërisht të vështira, sot mund të përpiqeni të rikuperoni pozitiven në fushën profesionale dhe sentimentale, pavarësisht nga një rënie e lehtë që është ende e pranishme.

BRICJAPI

Këtë të premte keni disa paqartësi, por është ende një ditë pozitive në një javë të këndshme. Ju po shkoni drejt një periudhe pozitive, veçanërisht në fushën profesionale, e cila do të arrijë shprehjen maksimale me ardhjen e verës.

UJORI

Një fundjavë shumë interesante për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit, edhe pse duhet të përpiqeni të planifikoni më mirë jetën tuaj, duke u fokusuar në qëllimet dhe nevojat tuaja në fushën profesionale dhe sentimentale.

PESHQIT

Pas një fillimi të vështirë të javës, ju jeni më në fund më pozitivë dhe në gjendje të bëni zgjedhje si në fushat e punës, ashtu edhe në ato sentimentale. Ju jeni duke shkuar drejt një periudhe shumë më të mirë, veçanërisht në sektorin profesional. Duhet të përpiqeni të kapërceni çështjet melankolike dhe kritike të pranishme ende në dashuri.