Ballina Horoskopi Horoskopi për ditën e nesërme, 07 shkurt 2019

Horoskopi për ditën e nesërme, 07 shkurt 2019

DASHI

Ju jeni një shenjë iniciative dhe e vendosur. Horoskopi i Paolo Fox ju kujton sot se personaliteti juaj i fortë shpesh herë bëhet pikë referimi për të tjerët. Mbi të gjitha kur ka ndonjë iniciativë të re për t’u ndërmarrë. Kjo është një ditë e mirë për ide të reja. Si edhe për të këshilluar ata që kanë nevojë për mbështetjen tuaj për të zgjidhur një problem.

DEMI

Sinqeriteti është një nga cilësitë tuaja më të mira. Ndonjëherë, megjithatë, do të ishte më mirë të merrnim një qëndrim më diplomatik për të shmangur situata të sikletshme. Ka një gjendje astrologjik interesante, që sjell energji të madhe edhe në dashuri. Krahasuar me muajt e kaluar ka dëshirë më të madhe për të bërë gjëra të reja.

BINJAKËT

Janari ishte një muaj shumë i komplikuar, por shkurt vazhdon më mirë. Ndjeheni nën presion, me Jupiterin kundër ka disa pengesa që ju pengojnë të arrini atë që dëshironi. Jupiteri gjithashtu paraqet bllokime me autoritetin. Ose mund të ketë vështirësi që ju ngadalësojnë. Sidoqoftë, një zgjidhje mund të ofrohet nga mprehtësia juaj. Ju dëshironi të bëni më shumë, por e gjeni veten të paaftë për të vepruar dhe mbi të gjitha, për këto arsye ju jeni në gjendje parehatie.

GAFORRJA

Shkurti është një muaj interesant sidomos për ndjenjat. Do të ketë zgjedhje të rëndësishme për të bërë. Kalimi i ri i Uranit do të jetë i favorshëm për ata që kanë lindur nën shenjën e Gaforres. Në mars do të ketë ngjarje dhe mundësi që do t’ju lejojnë të zgjidhni disa shqetësime, të cilat mund të ndikojnë në mjedisin e biznesit.

LUANI

Ju ktheheni të jeni protagonistë të skenës. Vitin e kaluar ju nuk keni pasur mundësi të qëndroni për cilësitë dhe aftësitë tuaja. Por tani mund të mbështeteni në një gjendje astrologjike më serioze. Shumë të lindur në shenjën tuaj mund të marrin lajme të mira në këto ditë, mund të kenë shanse për sukses. Ka shumë fat në takime, kontakte të mira që mund të jenë të dobishme në punë. Rekomandohet kujdes në investime, pikërisht sepse viti i kaluar ishte mjaft i vështirë financiarisht.

VIRGJËRESHA

Pjesa e parë e vitit ishte shumë e vështirë, por tani më në fund mund të merrni më shumë. Mundësitë më të mira janë ato që aktualisht kanë të bëjnë me vendin e punës. Nëse keni të bëni me njerëz veçanërisht të ndjeshëm dhe emocionalë, si Peshqit apo Gaforrja, mbani mend se ky qëndrim, që gjithmonë vendos në plan të parë punën dhe angazhimet, mund të krijojë disa tensione.

PESHORJA

Ka një gjendje astrologjike të një agjitimi të fortë. Është e mundshme që të lindurit e shenjës në këtë periudhë po vënë në pikëpyetje vlefshmërinë e disa zgjedhjeve të punës. Ekziston një dëshirë e madhe për të shmangur konfliktet dhe polemikat sa më shumë që të jetë e mundur. Por është e vështirë për të shmangur disa përplasje, veçanërisht kur ka nga ata që duan të vënë durimin tuaj në provë. Në të vërtetë nuk përjashtohet që dikush përpiqet t’ju vërë në siklet. Edhe pse dëshira juaj për të shmangur tensionet është e madhe, në disa raste bëhet e vërtetë e pashmangshme. Ka shqetësime mbi të gjitha në punë. Në dashuri shkurti sjell pak të reja.

AKREPI

Mes marsit dhe prillit ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme dhe të kuptoni nëse doni apo jo të çoni përpara marrëdhënie dhe situata të caktuara. Mund të ketë edhe zgjedhje që kanë të bëjnë me ndryshime të vogla, risi të vogla që do të ndikojnë në jetën tuaj të përditshme. Ekziston nevoja për të rizbuluar veten dhe për të bërë atë që doni. Pikërisht kjo domosdoshmëri mund të shtyjë të lindurit e shenjës për të bërë zgjedhje të pazakonta.

SHIGJETARi

Në këto ditë nuk është e lehtë të jeni të durueshëm. Ka shumë gjëra për të bërë dhe ka të ngjarë që diçka mund t’ju shpëtojë këto ditë. Megjithatë, jo të gjitha nismat që po ndërmerrni janë gjithmonë të dobishme. Ka shumë iniciativa që nuk ju çojnë në rezultate afatshkurtra. Prandaj është e mundshme që keni intervistuar, por jeni ende duke pritur disa përgjigje. Gjithashtu, disa situata janë ende në një fazë të pasigurisë së madhe.

BRICJAPI

Ekzistojnë më shumë mundësi sesa në të kaluarën. Sekreti është që të mos lejoni të ndikoheni nga e kaluara. Duhet të mos të mos këmbëngulni në projekte apo marrëdhënie që nuk do të startojnë dhe që nuk ju sjellin ndonjë përfitim. Shikoni përpara, e ardhmja është e mbushur me mundësi për të qenë të lumtur dhe për të realizuar ambiciet tuaja.

UJORI

Në këto ditë dhe veçanërisht para marsit dhe prillit do të ballafaqoheni me disa ndryshime. Ndoshta disa transformime tashmë kanë filluar dhe nuk përjashtohet që tani po mendoni të bëni ndryshime në jetën tuaj private apo profesionale. Kalimi i Uranit përfshin ju, dhe marrëdhëniet më të paqëndrueshme në këtë kohë mund të kenë ardhur në një pikë pa kthim. Sipas horoskopit të Ujorit, shumë të lindur në këtë shenjë tani bien dakord me shpirtin e tyre të revolucionarizuar, që shtyn drejt ndryshimeve drastike. Edhe nëse javët e ardhshme do të jenë sfiduese dhe plot ndryshime, ato përfundimisht do të përfaqësojnë një mundësi për të nxjerrë natyrën tuaj të vërtetë.

PESHQIT

Edhe nëse shkurti është një muaj rimëkëmbjeje, mund të jetë ditë pakëz në rënie. Ju jeni një shenjë që gjithmonë ka nevojë për demonstrime dashurie. Asgjë nuk e merrni të mirëqenë dhe madje edhe kur keni qenë me dikë për disa kohë, gjithmonë prisni një fjalë të ëmbël, ose një gjest romantik. Ata që ndjehen të lënë pas dore në janar, nuk kanë hezituar të shprehin paqartësitë e tyre. Por mund të ndodhë që gjatë ditës së 7 shkurtit, disa vështirësi të kthehen.