Ballina Uncategorized Horoskopi për ditën e nesërme, 06 shkurt 2019

Horoskopi për ditën e nesërme, 06 shkurt 2019

DASHI

Një gjendje acarimi vazhdon, por sot është një ditë shumë më e mirë se ato të mëparshmet. Duhet të përpiqeni ta sqaroni zemrën tuaj: mos u fiksoni pas atyre që ju ikin. Ditët më të mira për dashurinë do të jenë ato të fundjavës, edhe pse Hëna në shenjën tuaj do të jetë disonante ndaj Venusit dhe do të ketë një Saturn kompleks. E mërkurë shumë angazhuese në frontin e punës.

DEMI

E mërkurë pozitive për ata që janë lindur nën shenjën e Demit, të cilët kanë Hënën dhe Venusin pozitiv. Ju po shkoni drejt një periudhe shumë më të mirë, të favorizuar nga ndikimet e shkëlqyera yjore, veçanërisht në fushën profesionale. Sa i përket dashurisë, do të ketë një rimëkëmbje të mirë, pavarësisht disa çështjeve kritike, sepse do të jetë më e lehtë për të kuptuar atë që dëshironi.

BINJAKËT

Një ditë pak nervoze. Duhet të përpiqeni të gjeni një zgjidhje për disa vështirësi në fushën e punës dhe të profesionit, duke u përpjekur të lini pas një pjesë të situatave të kaluara që kanë qenë të pamundura për t’u zgjidhur.

GAFORRJA

Në këto ditë nyja është në dashuri dhe në marrëdhëniet me të tjerët, sepse ju po jetoni marrëdhëniet në një mënyrë paksa nervoze. Përfitoni nga kjo e mërkurë se, së bashku me të enjten, janë dy ditët më të mira të një jave të trazuar. Midis sot dhe nesër ju mund të gjeni zgjidhje në lidhje me marrëdhëniet e komplikuara, për shkak të dallimeve të dukshme.

LUANI

E mërkurë pak në rënie për Luanin. Ata që kanë lindur nën këtë shenjë të zodiakut sot mund të ndiejnë një gjendje ligështie dhe lodhje për shkak të vështirësive të ndryshme që ndikojnë, si në sektorin e familjes, ashtu edhe në atë profesional dhe sentimental. Ju duhet të bëni një reflektim të kujdesshëm.

VIRGJËRESHA

Ditë shumë e mirë për ata që janë lindur nën shenjën e Virgjëreshës. Sot do të jetoni një të mërkurë veçanërisht pozitive, sidomos në fushën profesionale dhe do të jeni në gjendje të merrni konfirmime dhe arritje të ndryshme, si rezultat i angazhimit të zgjeruar gjatë javëve të fundit.

PESHORJA

Sot Peshorja do të ndjejë një nevojë të fortë për t’u përqëndruar në zgjidhjet e mundshme në fushën profesionale, si rezultat i çështjeve kritike të përjetuara gjatë muajve të fundit. Ju do të duhet të përpiqeni të ruani edhe qetësinë, nga pikëpamja sentimentale dhe familjare.

AKREPI

Ditë rimëkëmbjeje kjo e mërkurë, për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit, jetoni një gjendje astrologjike shumë pozitive në këtë ditë, veçanërisht të favorizuar nga tranziti i Jupiterit. Pas dy ditëve të rënda mes sot dhe nesër ju gjeni entuziazmin dhe dëshirën për dashuri. Dhe pikërisht në dashuri, është koha që të ktheni faqen, për të lënë pas histori të mbyllura kohët e fundit.

SHIGJETARI

Sot dhe nesër ditët janë pak në rënie për Shigjetarin. Dhe këtë të mërkurë ju gjithashtu jetoni në një gjendje nervoze dhe me ankth, ndoshta për shkak të faktit se nuk merrni përgjigjet që po prisni. Marrëdhëniet ndërpersonale janë pak të komplikuara sot. Ju duhet të pushoni më shumë në funksion të angazhimeve të ardhshme.

BRICJAPI

E mërkurë interesante nga pikëpamja e mundësive profesionale. Sot ju mund të merrni më shumë konfirmime dhe suksese. Shumë e dobishme për realizimin e projekteve të reja. Lidhur me ndjenjat, do të keni një rimëkëmbje të fortë në fundjavë.

UJORI

Megjithëse kjo është një javë shumë pozitive, sot dhe nesër ju jetoni dy ditë pak të shqetësuara, sidomos në nivelin ekonomik: përpiquni të mos u jepeni impulseve dhe të mos bëni shpenzime të panevojshme. Dashuria është neutrale, asaj duhet t’i kushtoni më shumë hapësirë: dhe do të duhet ta bëni përsëri në fundjavë.

PESHQIT

Midis të mërkurës dhe të premtes Hëna kalon përmes shenjës tuaj dhe ky është një element i forcës. A do të mund të mjaftojë që të ndiheni më mirë, pas një janari shumë të rëndë? Ndoshta jo, por sot ju mund të mburreni një ndikim të shkëlqyeshëm yjor në fushën profesionale, pavarësisht nga një situatë e ndërlikuar në familje dhe situatave sentimentale të zvarritura nga e kaluara.