Horoskopi javor nga Paolo Fox, cila është shenja më me fat?

442

Dashi

Tre yje për Dashin. Moment reflektimi për ndjenjat, sepse keni nevojë për një person që ju stimulon, i cili ju bën më pak dembel. Kini parasysh sepse me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve dhe Ujorit gjithmonë kanë një ngjarje të lumtur dhe nga e diela Venusi do të jetë në anën tuaj! Mos u dekurajoni. Në punë, ngadalë gjithçka po përmirësohet në krahasim me krizën e vitit të kaluar. Sigurisht, ju duhet të punoni dhe madje shumë, për të arritur qëllimet tuaja,pavarësisht nga lodhja që po jua pengon dëshirën për të bërë gjëra, mbi optimizmin tuaj!

Demi

Katër yje për Demin. Qielli premton dhe Venusi është akoma në anën tuaj. Jeni shumë më fleksibël dhe të disponueshëm ndaj dashurisë, por është mirë të përpiqeni të kapërceni problemet e së kaluarës, dhe të ecni përpara. Në punë, po bëni diçka që nuk ju pëlqen, por është më mirë të vazhdoni ta bëni. Jupiteri do të fillojë një tranzit pozitiv nga mesi i muajit dhe nëse i keni punuar mirë, jini të sigurt, sepse do të merrni një farë kënaqësie.

Binjakët

Tre yje për Binjakët. Kjo javë është ende pak e pasigurt për ndjenjat, por në vijim do të përjetoni emocione të veçanta. Të Dielën tjetër Venusi do të jetë në anën tuaj dhe është mirë të përpiqeni të fshini të kaluarën. Periudha nuk është e keqe, por ka shumë konfuzion në ajër. Në punë, për disa ka një fillim të ri dhe me Jupiterin favorizues gjithçka do të shkojë mirë. Ka dyshime, megjithatë, në lidhje me kontratat që do të nënshkruhen, në lidhje me marrëveshjet që do të rinovohen muaji maj mund të jetë ai i polemikave, i antagonizmave. Sytë hapur dhe vëmendje e plotë!

Gaforrja

Pesë yje për shenjën e Gaforres. Duhet të shkundni emocionet tuaja dhe të lini të kaluarën pas. Hëna fillon një tranzit të bukur nga e enjtja dhe yjet do t’ju ndihmojnë të bëni një takim të veçantë. Dashuria do të bëhet përsëri protagoniste në jetën tuaj. Në punë, përpiquni të diskutoni për një marrëveshje, sepse në mes të muajit do të duhet të bëhen zgjedhje të rëndësishme në funksion të së ardhmes. Pas një periudhe të errët bllokimi, hapet një moment pozitiv!

Luani

Katër yje për Luanin. Lëreni veten të shkojë lirshëm në dashuri, sepse Venusi do të kthehet në anën tuaj nga e Premtja. Kjo do t’ju çojë të bëni zgjedhje, edhe pse doni të ngazëlleni dhe të ktheheni në lojë. Në punë, tani mendoni se dikush duhet t’ju ​​paguajë, por përpiquni të mos zemëroheni, sepse gjithçka funksionon gjatë fundjavës. Trajtoni gjithçka vetëm nëse ia vlen vërtet!

Virgjëresha

Pesë yje për shenjën e Virgjëreshës. Mundohuni të kuptoni se në cilin drejtim po shkon dashuria sepse nëse jeni të interesuar për dikë, e diela mund të jetë dita e duhur për t’u afruar. Mos i shtyni diskutimet, veçanërisht pasi yjet do të jenë më pak të favorshëm nga java e ardhshme. Në punë, qielli ju fton për reflektim: disa raporte duhet të rishikohen dhe madje mund të kërkoni diçka më shumë. Ju duhen garanci, veçanërisht nëse keni ndryshuar një veshje tani!

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores. Lajm i mirë për dashurinë, me histori të sapolindura që parashikojnë mirë. Ata që nuk duan të angazhohen, por që kanë dëshirë të çojnë veten në një marrëdhënie të pakërkuar janë gjithashtu me fat. Ata që janë vetëm do të dëshironin një partner të veçantë në krah, ose do të donin të argëtoheshin duke e lënë veten të shkojë. Në punë, shpesh jeni në ankth dhe jo gjithçka që keni bërë ka shkuar siç do të donit. Por jini të sigurt dhe përpiquni të realizoni projekte që mund t’ju drejtojnë drejt ndryshimeve!

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit. Të hënën dhe të martën mund të ketë debate, veçanërisht nëse jeni i bindur se një person nuk është plotësisht i drejtë ndaj jush. Mundohuni të shtyni diskutimet për javën tjetër dhe nëse jeni vetëm qëndroni aty ku jeni. Mos prisni asgjë. Në punë, të enjten dhe të premten Hëna është në anën tuaj dhe nga mesi i majit gjithçka do të jetë pak më mirë. Kjo javë nuk do t’ju lejojë të bëni gjëra të mëdha, por mos u dekurajoni!

Shigjetari

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Nuk doni ta lini veten të dashurohet, veçanërisht nëse keni të bëni me një person me të cilin keni pak ndjenja. Jeni të zënë, të zënë me shumë gjëra. Kushtojini vëmendje sidomos të enjtes. Në punë, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj, por java shkon në lëvizje të ngadalta. Bëni durim dhe përpiquni të mos nxitoni, gjithçka do të funksionojë!

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Lajm i mirë për dashurinë sepse Venusi po vazhdon të jetë në një tranzit të favorshëm. Lëreni veten të shkojë dhe të deklarojë nëse ju pëlqen dikush, sepse shpesh keni tendencë të mos thoni asgjë. Në punë, mund të ketë disa mundësi të shkëlqyera tani që Venusi dhe Mërkuri janë në anën tuaj. Të Dielën mund të keni një ide të shkëlqyer dhe në muajt e ardhshëm do të diskutoni për një kontratë!

Ujori

Tre yje për Ujorin. Hëna të hënën është në shenjën tuaj, por do të ketë shumë trazira. Në dashuri keni dalë nga një periudhë e vështirë dhe nëse nga njëra anë doni të dashuroheni, nga ana tjetër doni të hiqni të gjitha situatat e tjera që krijojnë varësi nga ju. Në histori të komplikuara mund të ketë edhe një moment të vogël krize. Në punë, ju duhet të ndryshoni, sepse po shkoni drejt një të ardhmeje për tu shkruar, inovative për ju!

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Në dashuri, historitë e sapo lindura nuk janë të lehta për tu menaxhuar dhe shumë prej tyre mund të vihen në dyshim. Ata që kanë një histori të përfunduar pas tyre tani ndihen pak të disponueshëm, ka diçka për të ndrequr në zemrën tuaj. Herë pas here, në punë, yjet premtojnë. Jupiteri fillon një tranzit të veçantë nga java tjetër. Lajm i mirë sepse projekte të reja mund të fillojnë dhe e Mërkura do të jetë një ditë për të shënuar në kalendar!