Horoskopi javor, 26 nëntor – 1 dhjetor 2018

68

Renditja e shenjave të horoskopit për këtë javë

Dashi

Ata që kanë lindur në këtë shenjë duan të dalin në pah dhe, nëse dikush përpiqet t’i ndalë, ata nuk do të hezitojnë t’i tregojnë derën. Nëse keni përjetuar vështirësi në muajt e fundit dhe keni pësuar kufizime, tani nuk do të hezitoni të luftoni për të drejtat tuaja. Nëntori nuk ishte i lehtë për ndjenjat, por që nga dhjetori gjërat do të përmirësohen. Që këtë javë diçka po shkon më mirë dhe do të rizbuloni kënaqësinë e dashurisë.

Luani

E gjeni veten duke dashur të përfshiheni dhe luftoni për prioritetet tuaja. Kjo është ajo që ju dëshironi. Pas muajve të vështirë më në fund gjeni veten mundësinë për t’u kthyer në qendër të skenës dhe për të vepruar si protagonistë. Ju shpesh shikoni të tjerët dhe konkurroni me ta, sepse ju doni t’i kaloni. Ju mund të përmirësoheni dhe të bëheni më të fortë, dhe në mënyrë të pashmangshme do t’ju duhet të shkëputeni nga situatat e kaluara që nuk shkojnë si duhet.

Shigjetari

Për horoskopin javor ekziston një gjendje pozitive astrologjike, gjatë vitit të ardhshëm pothuajse të gjithë të lindurit e shenjës tuaj do të kenë mundësinë të rriten dhe të përmirësohen. Por tani ju e gjeni veten në një situatë konflikti, dikush po përpiqet të kufizojë gamën tuaj të veprimit. Ju duhet, pra, të angazhoheni në këto ditë për të gjetur zgjidhje të dobishme dhe ndoshta të vlerësoni alternativat që do t’ju lejojnë të dilni në pah dhe t’i plotësoni nevojat tuaja.

Peshorja

Horoskopi javor tregon se mund të ketë vështirësi të shkaktuara nga tensione të caktuara që ndikojnë në mjedisin rrethues. Të tjerët mund të përfitojnë nga aftësitë tuaja për zgjidhje. Pavarësisht nga kjo lloj vështirësie, mbeteni një shenjë plot stil, me një kapacitet të madh që ju dallon. Dhe pavarësisht polemikave, ju gjithmonë arrini të eleminoni situatat e mëdha të konfliktit. Tani duhet të gjeni qetësi më të madhe brenda jush. Dashuritë që kanë lindur kohët e fundit nuk janë gjithmonë të vlefshme.

Gaforrja

Horoskop pozitiv javor, edhe pse nga pikëpamja sentimentale ka vështirësi dhe polemika për t’u përballur. Ndoshta në periudhën e fundit ju i keni dhënë përparësi çështjeve të punës, por tani është koha që të ktheheni e të përqendroheni në dashuritë më të shtrenjta. Në dashuri dhe në familje mund të ketë pasur tensione, por në ditët në vijim do të keni mundësi për t’i zgjidhur.

Ujori

Ka tension më pak se në të kaluarën, nëse ka pasur probleme, ngadalë diçka po përmirësohet dhe zgjidhjet e dobishme po vijnë. Këto janë ditë të rëndësishme për të zhvilluar një ide që mund të jetë e dobishme në punë. Në dashuri vazhdoni ngadalë, ka probleme të së kaluarës që duhet të adresohen dhe të zgjidhen përfundimisht.

Akrepi

Në periudhën e fundit ju jeni mbyllur për shkak të disa vështirësive. Por tani është koha për t’u rikuperuar, ju keni një intuitë të madhe, kohët e fundit ju keni ngadalësuar. Por tani ju gjeni më shumë forcë dhe veprim. Në dhjetor, Venusi hyn shenjën tuaj zodiakale përsëri. Marrëdhëniet dhe takimet që lindin gjatë kësaj periudhe mund të bëhen edhe më të rëndësishme. Mos u rrëmbeni nga dëshira juaj për të marrë hak, për disa lëndime të pësuara. Ky është momenti që të jeni pozitivë.

Bricjapi

Burrat e shenjës janë shumë të zënë me punë. Ka vështirësi për t’u zgjidhur që mund të shtyjnë familjen dhe ndjenjat në sfond. Gratë e lindura në këtë shenjë, mund të rivlerësojnë dashurinë. Dhjetori do të jetë një muaj më i mirë për pasionin. Mbi të gjitha, është e mundshme që dashuria t’ju shtyjë për të bërë më shumë.

Demi

Ju jeni në një gjendje ndryshimi. Nga maji deri në tetor, Urani ju ka bërë të ndryshoni disa aspekte të jetës suaj. Por tani ka një pauzë, një moment ngadalësimi për të për reflektuar. Nga marsi pastaj përsëri, Urani do të kthehet në shenjë dhe ju do të gjeni veten në pozicionin ku do ju duhet të merrni vendime të rëndësishme.

Peshqit

Ka dyshime në lidhje me dashurinë që duhet të zgjidhen. Ka vështirësi për të zgjidhur që ju bëjnë veçanërisht debatues. Në dashuri, duhet shumë pak për t’ju bërë dyshues dhe t’ju shtyjë të tërhiqeni në veten tuaj. Në dashuri ju duhet të mendoni, ndoshta ju shpesh mendoni për një person të largët. Ose jeni të shqetësuar për disa çështje që duhet të rishqyrtohen. Dhjetori do të jetë një muaj më i mirë për ndjenjat dhe marrëdhëniet.

Virgjëresha

Pak si të rënë, ju jeni të zhytur në mendime dhe ju duhet të mendoni për disa çështje që fillimisht nuk ju kanë mbushur me entuziazëm, por që tani ju kanë lënë pak si të hutuar. Duhet të bëni zgjedhje,  të cilat ndikojnë jo vetëm punën, por edhe çështjet emocionale. Jeni të lodhur duke mbrojtur të tjerët, doni që të jeni ju pikësëpari i mbrojturi dhe të mbështeteni në një person të besueshëm.

Binjakët

Kohët e fundit të lindurit e kësaj shenje janë pak të i zhytur në mendime. Ju nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që jeni duke bërë, dhe për këtë arsye mund të mendoni të takoni njerëz të rinj ose të angazhoheni me njerëz të ndryshëm. Gjithashtu në punë, kërkoni për lajme dhe mundësi të reja. Është koha për të menduar për gjërat pozitive, ato që ju japin entuziazëm dhe rindezin vitalitetin tuaj.