Horoskopi javor, 17-23 dhjetor 2018

51

Vlerësimet e astrologut Paolo Fox për këtë javë, për secilën shenjë të Horoskopit.

Bricjapi 1:

Është një periudhë plot pasion dhe angazhime, për horoskopin e javës është e mundur që të kapërceni një krizë dhe të gjeni qetësi në çift. Horoskopi javor është me fat për takimet, ky është një moment interesant për ata që janë vetëm dhe që kërkojnë takime të reja. Gjithashtu në punë ka pozitivitet të madh. Mund të merrni rezultate interesante, ka shumë kënaqësi dhe gjithashtu inkurajohen ata që punojnë për të rigjallëruar një aktivitet.

Peshqit 2:

Për horoskopin javor ju duhet të rizbuloni simpatinë e të dashurit tuaj. Përfitoni nga ditët e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri për t’u mbledhur në familje ose organizoni diçka të veçantë me njerëzit që doni. Ata që kanë punuar shumë gjatë muajve të fundit tani do të gëzojnë rezultatet e arritura. Nëse ka vështirësi, mund t’ia dilni pa probleme.

Gaforrja 3:

Të kesh një qasje melankolike mund të shkaktojë disa momente vështirësie në dashuri. Ka pasur shumë ndryshime në periudhën e fundit, dhe për këtë arsye edhe ju ndiheni nën presion. Një shkak ose mosmarrëveshje në punë nuk do të zgjidhet menjëherë. Këshillat e ekspertëve mund t’ju ndihmojnë të menaxhoni më mirë çështje të caktuara. Mos jini impulsivë, më mirë të jeni të durueshëm dhe të kuptueshëm, veçanërisht nëse ka tensione me Bricjapin dhe Demin, bëni kujdes maksimal.

Luani 4:

Ka çështje sentimentale që duhet të zgjidhen menjëherë. Disa probleme duhet të adresohen dhe të zgjidhen deri në fund të muajit për të shmangur problemet në janar. Dikush mund t’ju akuzojë se jeni më pak të pranishëm në shtëpi dhe në familjen tuaj, ju duhet të keni një qëndrim diplomatik për të zgjidhur keqkuptimin sa më parë. Puna është tani një prioritet.

Binjakët 5:

Java fillon në një mënyrë pozitive, në sajë të aspektit të shkëlqyer të Hënës. Për dashurinë ky është një moment interesant, madje edhe nga pikëpamja fizike. Është e mundur të gjeni qetësi dhe mirëkuptim, me kusht që të jeni të gatshëm për të kapërcyer tensionet dhe shqetësimet që kanë të bëjnë me të kaluarën. Në punë nuk ka lajme të mëdha, konfirmohe projektet dhe zgjidhjet e nisura në të kaluarën. Disa shqetësime mund të lidhen me menaxhimin e parave.

Shigjetari 6:

Ju jeni ndër shenjat e preferuara nga horoskopi javor. Është një periudhë ringritjeje, dhjetori është një muaj që ndihmon dhe e bën më të lehtë për të përmbushur dëshirat tuaja. Ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë dhe kanë kapërcyer një krizë, tani mund të ndjehen edhe më shumë të përfshirë. Në punë, po shqyrtoni alternativa, ose po përpiqeni të bëni diçka të re. Me Jupiterin në shenjë, nuk keni limite.

Demi 7:

Mund të ketë vështirësi në dashuri, veçanërisht për ata që janë të pavendosur ndërmjet dy historive. Tani nuk jeni më të gatshëm të vendosni, deri në fund të vitit 2018, ju do të prisni më shumë konfirmime nga partneri. Ata që kanë lindur nën shenjën e Demit janë duke kaluar një moment të veçantë, të karakterizuar nga ndryshime të rëndësishme. Por Urani ka dalë tashmë nga shenja juaj e zodiakut, për t’u kthyer atje në mars. Tani është koha për të reflektuar, dhe në pranverë do të ketë transformime të rëndësishme.

Dashi 8:

Pjesa e fundit e vitit po dëshmohet mjaft pozitive dhe për Dashin, Janari do të jetë një muaj më i mirë për ndjenjat. Së shpejti do të filloni rrugë të reja jete, zgjidhje me kohë të pjesshme në punë. Mundohuni të përfitoni nga hëna e favorshme duke filluar nga e hëna, 17 dhjetor 2018. Ky është një moment i rimëkëmbjes së rëndësishme, që parashikon një vit suksesesh dhe objektivash të rëndësishme.

Akrepi 9:

Rifitimi i besimit tek vetja dhe mbështetja në bindjet tuaja do t’ju çojë larg. Ndonjëherë ju lejoni që disa pasiguri të marrin epërsinë, duke kufizuar disa shanse për sukses. Edhe në dashuri, nëse për një kohë ju keni shtyrë zgjidhjen e problemeve të caktuara, mund të ketë ardhur tashmë koha për të ndërmarrë veprime që sjellin zgjidhje përfundimtare.

Virgjëresha 10:

Duke pretenduar shumë nga partneri, sidomos kur një histori ka lindur kohët e fundit, mund të bëni një gabim. Ndonjëherë ndërmjetësimi dhe kompromisi mund të duket i vështirë për t’u pranuar, por alternativat janë të pakta në disa raste. Në përgjithësi, megjithatë, tani po përjetoni një fazë shërimi. Është në punë që duhet të tregoni forcën tuaj, veçanërisht nëse mendoni se nuk ju janë dhënë merita të caktuara.

PESHORJA 11:

Çiftet që e duan njëri-tjetrin mendojnë për të ardhmen në një mënyrë konstruktive, por ka shpenzime dhe zgjedhje që duhet të vlerësohen me kujdes. Horoskopi javor kërkon të jeni të kujdesshëm: ata që kanë pasur një histori të gjatë, madje edhe nëse po lulëzojnë, mund të dorëzoheshin para tundimit për një shkelje. Diçka po ndryshon në punë, dhe duhet të përqëndroheni edhe në gjëra të reja.

Ujori 12:

Disa ndryshime po ndodhin, po përpiqeni të rivendosni një ekuilibër të ri në jetën e çiftit. Kjo është koha e duhur për të folur hapur për atë që është e gabuar dhe ndoshta të përpiqeni të ndryshoni gjërat. Në punë ekziston një rimëkëmbje e mirë, por duhet të mësoheni të menaxhoni angazhimet, edhe duke marrë parasysh disa lajme dhe ndryshime që ndikojnë në jetën tuaj.