Ballina Uncategorized Horoskopi i Paolo Fox, 8 nëntor 2018

Horoskopi i Paolo Fox, 8 nëntor 2018

Peshorja 5 yje

Ka mundësi të mira, por ajo që ju shqetëson është fakti që gjithnjë duhet të bëni gjithçka vetë. Ju ndjeheni në një gjendje tensioni, por është e rëndësishme të jeni në qendër të skenës. Tani mund të siguroni shumë mbështetje, mos kini frikë të futeni në lojë, sepse kjo është një periudhë me rëndësi të madhe.

Akrepi 5 yje

Ju jeni shumë romantikë, dhe në këtë periudhë mund të jetoni në një mënyrë më serioze dhe më të lirë një dashuri apo një pasion. Është një qiell i bukur për ata që duan të tregojnë forcën e tyre. Kush do të përpiqet t’ju pengojë ose t’ju bëjë kritika, do të detyrohet të përballet me vendosmërinë tuaj të madhe.

Shigjetari 5 yje

Ju jeni një shenjë që doni shumë edhe fizikisht dhe në këto ditë gjithashtu mund të rivlerësoni një tërheqje mendore. Ju mund të rivlerësoni një person që është pjesë e së kaluarës suaj, ose dikë që takoni shpesh dhe që nuk e keni “vënë re” më parë. Është e rëndësishme të keni dikë që të duheni, veçanërisht nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë.

Peshqit 5 yje

Ka shumë gjëra për të bërë, shumë situata që po rivlerësoni dhe që mund t’ju ndihmojnë të arrini rezultate më të mira. Kjo është një periudhë shumë interesante për ata që kanë punuar shumë dhe janë në pritje të konfirmimit. Një sukses mund të vijë, prisni mundësi më të mira, madje edhe kushte më të mira për të ardhmen tuaj. Në dashuri është e rëndësishme të përpiqeni të flisni në mënyrë të qartë dhe të përballeni me sqarime të reja me partnerin.

Gaforrja 4 yje

Ju po kaloni një moment mjaft të luhatshëm. Për shkak të dikujt gjendeni në gjendje kërkimi. Ata që kanë lindur në këtë shenjë janë shumë mirë, por kanë nevojë të shkojnë edhe më në thellësi. Kërkimi për këtë kuptim të thellë mund t’ju shtyjë edhe për të adoptuar qëndrime të veçanta. Kush po ndjek projekte apo iniciativa të reja, shkon më mirë se disa muaj më parë. Saturni në opozitë tregon se do të ketë diçka për t’u shqyrtuar përmes negociatave.

Bricjapi 4 yje

Horoskopi juaj për datën 8 Nëntor 2018 sinjalizon Hënën në aspekt të mirë, ju jeni një shenjë e ndjeshme ndaj miqësisë. Mund të vijë një telefonatë ose një mesazh mund t’ju ndihmojë të zhbllokoni një situatë në pritje. Zakonisht ju jeni një shenjë mjaft dyshuese, dhe është e vështirë të ndryshoni mendje, por në disa raste mund të jetë e dobishme t’i jepni më shumë hapësirë ​​këshillës së të tjerëve dhe jo të mbylleni në vete.

Ujori 4 yje

Rimëkëmbeni ngadalë shërohet, prej muajsh ju jeni në një gjendje stresi. Është e rëndësishme që më në fund të jeni në gjendje të bëni atë që keni pritur. Disa nyje më në fund do të zgjidhen. Ka një bllok në tregti, disa çështje të rëndësishme duhet të rishikohen. Kush ka një problem ligjor, tani e zgjidh atë, të paktën pjesërisht. Ju mund të shkoni më tej, më në fund keni marrë lajme të mira, tani doni të luftoni për të vazhduar përpara.

Virgjëresha 3 yje

Nëse dikush bën një gabim, ndoshta ju ka zhgënjyer ose përfituar nga mirësia juaj, atëherë ju mund të reagoni keq. Në dashuri nuk ka lajme të mëdha, ju jeni në gjendje mjaft të qetë. Kush nuk ka pika referimi të qëndrueshme, tani nuk i kërkon ato. Disa madje mund të bashkohen përsëri, ose ka nga ata që mendojnë nëse është gjëja e duhur apo jo, që të formalizohet një histori. Ka ardhur koha për të legalizuar, për të organizuar më mirë menaxhimin e interesave tuaja dhe për ta bërë jetën më efikase.

Binjakët 3 yje

Kjo është një periudhë e luhatshme, gjendja juaj për momentin nuk ju lejon të merrni konfirmime të mëdha. Nëse keni bërë një kërkesë, do të keni vështirësi përpara se të arrini atë që keni shpresuar. Ju jeni në gjendje të përballeni me një sqarim nga pikëpamja sentimentale. Është e mundshme që të zgjidhen çështjet ligjore, të strehimit ose komerciale. Mund të vendosni të lëvizni, të hiqni qafe diçka të shkuar dhe të përfshiheni. Ju mund të bëni diçka shumë të rëndësishme me qëllim për të ardhmen. Në dashuri e gjeni veten në një gjendje vëzhgimi dhe jo veprimi. Ju jeni duke pritur për lajme dhe për këtë arsye ende duhet të prisni para se të mund të përqendroheni në diçka të re.

Dashi 3 yje

Ka të ngjarë që dikush t’ju vërë në gjendje acarimi. Ose jeni nervoz, sepse po prisni ngjarje. Në përgjithësi, nuk jeni një shenjë që lejon veten të ndikohet nga të papriturat. Ngadalë rimëkëmbeni dhe filloni të keni sërish të reja. Kush është një freelancer mund të marrë disa mundësi të tjera. Ka pasur ndryshime kohët e fundit që kanë shkaktuar disa shqetësime. Për momentin nuk ka mundësi të mëdha.

Demi 2 yje

Jupiteri në pak ditë kthehet të jetë neutral, dhe së fundi, kjo disonancë e mërzitshme  që po ju vë në provë do të zhduket. Ajo që po ju dënon më shumë është fakti se ju nuk mund të bëni bilancet dhe të vini pikat mbi i. Ka shumë ndryshime që po bëni kohët e fundit, dhe disa vendime kanë çuar në fund të marrëdhënieve dhe lidhjeve që deri kohët e fundit dukeshin të paprekshme për ju. Prej të premtes do të rekuperoni, por horoskopi i së enjtes sërish tregon një ditë të tensionuar dhe të nervozuar.

Luani 2 yje

Keni pak vshtirësi, por është një gjendje e përkohshme, sepse në përgjithësi mund të mbështeteni në një gjendje të mirë astrologjike. Në përgjithësi, ka një situatë të mirë tashmë në këtë fund të vitit dhe gjithashtu gjatë gjithë vitit 2019 do të shpërbleheni nga një gjendje e mrekullueshme astrologjike. Ju jeni një shenjë e fortë zodiaku, shumë e vendosur, por ndonjëherë edhe shumë e përqëndruar tek vetja. Por kur nuk jeni mirë, nuk ju pëlqen të dobësitë tuaja dhe preferoni të qëndroni larg. Nuk është një nga ditët më të mira, por është momentale sepse mund të mbështeteni në një javë të mirë.