Horoskopi i PAOLO FOX, 13 NËNTOR 2018

81

Demi 5 yje:

Horoskopi për nesër sinjalizon Hënën në aspekt të mirë. Tani filloni duke reflektuar mbi jetën tuaj dhe çështjet romantike. Ju doni të bëni gjëra të reja, Urani që nga Maji po sjell ndryshime në jetën tuaj. Shumë prej jush, ju është dashur të bëni zgjedhje, ose jeni gjendur në një pozicion ku duhej të  nisnit një rrugë të re të jetës. Kush po pret të ndryshojë, ka të ngjarë që kjo të mos ndodhë në nëntor. Venusi nuk është më kundër dhe prandaj atë që nuk mundët ta bënit në tetor, do ta bëni në dhjetor. Kjo pritje rrit shqetësimin tuaj.

Gaforrja 5 yje:

Sipas horoskopit të së martës, 13 nëntor, pavarësisht hënës kundër, çfarë jeni duke bërë ju pëlqen, por do të donit diçka më shumë. Saturni është i vendosur, para një date të caktuar nuk do të jeni në gjendje të merrni vendime të caktuara. Ju jeni një shenjë që ka nevojë të madhe për dashuri. Nëse pas një ndarjeje keni një dashuri të re, mund ta jetoni këtë gjendje pa u rrëmbyer shumë.

Akrepi 5 yje:

Kjo është një ditë e mirë për udhëtime, kontakte dhe marrëdhënie. Është gjithashtu një moment pozitiv për të mbështetur idetë dhe intuitat tuaja. Nëse ka diçka që ju intereson, mos hezitoni ta thoni direkt dhe haptazi. Disa diskutime me Ujorin dhe Luanin, por edhe një pasion i madh

Ujori 4 yje:

Të lindurit në këtë shenjë, tërhiqen nga e ardhmja, është gjithashtu një moment i rëndësishëm për të treguar bujarinë tuaj dhe për të sjellë njerëz të rinj në jetën tuaj. Është një kohë kur keni nevojë të rizbuloni forcën dhe energjinë. Jupiteri tashmë ka filluar tranzit të mirë, kush ka një problem pune ose është gati të përfundojë një marrëveshje, më në fund do të marrë një lajm të mirë. Jupiteri në të vërtetë zhbllokon situata të zgjatura. Tani është e mundur që çdo gjë që është ndalur në muajt e fundit do të jetë në gjendje të fillojë përsëri. Dashuria është e zbehtë, në këtë moment ka shqetësime dhe tensione që nuk ju lejojnë të bëni atë që dëshironi. Nga këndvështrimi ekonomik dhe financiar, mund të ketë gjithashtu një përmirësim.

Dashi 4 yje:

Për shumë kohë ju keni qenë mënjanë dhe tani ju jeni kthyer për të qenë aktivë. Në gusht ju ngritët zërin dhe tani duhet të filloni nga atje. Në dashuri, për shembull, nëse ka pasur një krizë, tani mund të mendoni të forconi marrëdhënien ose ndoshta të ktheni faqen përgjithmonë. Në punën tuaj, edhe nga një këndvështrim praktik, keni ide të mira që duhet t’i shfrytëzoni në afat të mesëm.

Luani 4 yje:

Ka një pozicion të mirë të Jupiterit dhe nuk mund t’i shtyni gjërat që keni për të bërë. Është koha të rrethosh të tjerët me dashurinë dhe kujdesin tënd. Në një nivel sentimental kjo është një periudhë kreative, ju mund të bëni projekte të rëndësishme. Ju keni bukuri të madhe, madje edhe për ata që janë vetëm, është më e lehtë për të bërë njohje të reja dhe ndoshta të ngjallni vëmendjen e atyre që janë pranë jush. Vendosni qëllimet që duhen arritur, sepse ky është viti i duhur për ta bërë. Ju jeni një shenjë bashkëpunuese, tani ju mund të mendoni të bëni një projekt të madh, duke shfrytëzuar shoqërinë e të tjerëve.

Peshorja 3 yje:

Nuk është e lehtë të gjesh një gjendje të ekuilibrit, sidomos në punë, ku ka tensione që duhen zgjidhur. Në dashuri dhe në familjen tuaj, ju jeni të detyruar të bëni më të mirën në një situatë të keqe. Kjo është një gjendje me të cilën ju jeni mësuar, në të vërtetë, madje edhe me Saturnin përballë vitin e kaluar, e keni gjetur veten në një gjendje të ngjashme. Tani ju jeni shumë të zemëruar dhe nervozë, por në fund të angazhimeve tuaja do t’ju çojë drejt suksesit. Për horoskopin nesër një person nga e kaluara mund të kthehet për t’u dëgjuar. Mund të jetë një gabim që të ktheheni në përjetimin e emocioneve nga e kaluara.

Peshqit 3 yje:

Shenjat e ujit janë shenja që më shumë se kushdo tjetër e përjetojnë dashurinë në një mënyrë aktive dhe të angazhuar. Ka disa ndryshime që ju bëjnë nervozë. Është e vështirë për ju të bëni një zgjedhje dhe për këtë arsye preferoni që të tjerët që ta bëjnë këtë. Nëse ka një krizë në një çift, mund të vendosëni t’i jepni më shumë hapësirë ​​ të tjerëve dhe ndoshta të hakmerreni kështu për një dëm që ju është bërë.

Binjakët 3 yje:

Ju jeni në një gjendje shqetësimi të fortë. Dikush mund t’ju bëjë nervozë gjatë fundjavës. Prandaj, duhet të jeni të kujdesshëm dhe të shmangni acarimin e mëtejshëm. Ka çështje burokratike që duhet të zgjidhen. Kush është më në krizë nga gjysma e dytë e nëntorit mund të ketë më shumë vështirësi. Më mirë të përballeni dhe të përpiqeni të zgjidhni disa probleme menjëherë.

Virgjëresha 3 yje:

Nga gjysma e dytë e nëntorit ju duhet të përpiqeni të zgjidhni disa probleme fizike dhe të formës. Megjithatë, akumulimi i problemeve mund të komplikojë gjendjen tuaj. Është më mirë të përfitoni nga dy javët e ardhshme për të zgjidhur çështje të caktuara në pritje. Vëmendje ndaj klauzolave dhe kontratave, ndaj marrëveshjeve që mund të jenë bërë, dhe kjo mund të duhet të rishikohet.

Shigjetari 2 yje:

Ka ardhur koha për të folur qartë. Ju jeni në një gjendje të ndikimit të madh, të përcaktuar nga tranziti i ri i Jupiterit në shenjën tuaj të zodiakut. Kush në kohët e fundit nuk ka pasur mundësinë të bëjë gjithçka që dëshiron, së shpejti do të ketë revansh. Marsi nga mesi i nëntorit do të kthehet në aktivitet. Tani jeni në një gjendje zemërimi të fortë ndërsa në dashuri ka më shumë dëshirë të jeni me partnerin. Ju doni të bëni gjëra të reja dhe madje edhe në punë do të jeni të zënë ngushtë sepse do të keni kaq shumë mundësi, aq sa për të bërë konfuzion. Pra, në mes të nëntorit dhe fillim të dhjetorit do të ketë yje më të mirë.

Bricjapi 2 yje:

Ekziston një dëshirë e madhe për të dalë në pah, keni një ambicie të madhe dhe mund t’i bindni të gjithë në sajë të vendosmërisë dhe kokëfortësisë suaj. Ndonjëherë ndodh që sipas horoskopit nesër dhe në ditët në vijim mund të ketë përplasje mes prindërve dhe fëmijëve. Do të ketë pengesa që mund të tejkalohen. Pjesa e dytë e dhjetorit dhe muaji janar do të jenë më të mira. Saturni në shenjë tregon se ka acarim të madh.