Ballina Uncategorized Horoskopi i PAOLO FOX, 10 nëntor 2018

Horoskopi i PAOLO FOX, 10 nëntor 2018

Dashi 9:

Do të fillojë një periudhë e rëndësishme, ata që kanë pasur përvojë në të kaluarën kanë më shumë shanse për sukses. Kalimi i ri i Jupiterit ju lejon të sfidoni veten. Tani ju mund të merrni përgjigje që ju janë mohuar në të kaluarën. Tani ka energji të madhe dhe ju gjithashtu jeni plot optimizëm drejt së ardhmes. Horoskopi për ditën e shtunë, 10 nëntor është pozitiv, me pesë yje në punë dhe fat. Mirë edhe e diela, me pesë yje në punë. Edhe ata që kanë pasur probleme personale dhe familjare së shpejti do të kenë zgjidhje.

Shigjetari 8:

Horoskopi i të shtunës është pozitiv për punën, pesë yjet e forcës për ata që kanë lindur në shenjën e Shigjetarit. Në përgjithësi, në nëntor ju mund të merrni diçka më shumë, përmirësime të përcaktuara nga tranziti i ri i Jupiterit. Ndoshta disa ndryshime janë përcaktuar nga disa ngjarje që kanë ndodhur ose po ndodhin kohët e fundit. Ju keni mundësi të mira deri në shkurt dhe mars. Nëse jeni në një kompani ku së shpejti do të ketë ndryshime, mos kini frikë të bëni kërkesa dhe të kërkoni atë që është e drejtë për ju.

Bricjapi 8:

Ekziston një gjendje mjaft e qetë dhe e mirë astrologjike. Shumë njerëz ndihen pak nën presion për shkak të njerëzve që ju gjykojnë vazhdimisht e ju kritikojnë. Në përgjithësi ju jeni një shenjë e fortë që nuk e lejon veten të frikësohet nga gjykimi i të tjerëve. Është e rëndësishme të jeni të fortë, por nuk duhet ta nënvlerësoni rëndësinë e kritikës. Izolimi i vetes nuk është një zgjedhje e mirë, disa kritika mund t’ju ndihmojnë të përmirësoheni dhe të kuptoni se ku jeni gabim. Dita e diel pozitive me pesë yje të fuqisë për dashuri, punë dhe fat.

Luani 8:

Ju mund të merrni kënaqësi të madhe, dashuria mund të kthehet të jetë një protagoniste. Kalimi i Jupiterit do të ketë efekte vendimtare në shenjën tuaj të zodiakut. Në fakt, papritur çdo gjë fillon të jetë më e qartë dhe papritmas lajme të mira dhe implikime të mira do të vijnë. Do të ketë fitore të vogla ose të mëdha që do t’ju lejojnë të tregoni sa jeni të vlefshëm. Më në fund do të keni mundësinë të tregoni aftësitë tuaja, një qiell të favorshëm edhe nga pikëpamja sentimentale, ku do të ketë mundësi për revansh. Ata që kanë mbetur të ndalur në vend në të kaluarën, do të kenë mundësinë të kthehen dhe të shohin përpara.

Gaforrja 7 1/2:

Ju doni të përjetoni emocione të reja. Njerëzit e lindur në shenjën tuaj shpesh tërhiqen nga njerëzit e së kaluarës. Shpesh ndiqni dashurinë e pamundur, dhe kur arrini stabilitetin, ju lodheni pas një farë kohe. Kjo është për shkak se ju pëlqen të përjetoni rrahjet e zemrës, emocionet e forta dhe intensive e angazhimet. Jeni shenjë që i jep rëndësi të madhe fizikut dhe intimitetit. Këtë fundjavë do të jetë e mundur për të gjetur atë, bëni kujdes vetëm ditën e dielë kur hëna mund të krijojë disa vështirësi. Jupiter favorizon shitblerjet.

Akrepi 7 1/2:

Ata që punojnë për një kompani me kohë të pjesshme mund të vendosin të ndryshojnë vendin e punës. Në përgjithësi ju jeni një shenjë e hapur për përvoja të reja. Nëse nuk ka lajme, ka të ngjarë që ju të jeni të detyruar të luftoni për të marrë atë që dëshironi. Kalimi i favorshëm i Jupiterit ndihmon në realizimin e një kërkese që keni bërë pak kohë më parë. E diela do të jetë një ditë interesante për punën, pesë yjet e fuqisë do t’ju bëjnë të filloni mirë javën e ardhshme.

Ujori 7 1/2:

Për horoskopin e së shtunës dhe në ditët e ardhshme ju do të jetoni një kohë të vështirë. Angazhimet që keni mbështetur nuk ju kanë sjellë gjithmonë rezultatet e dëshiruara. Ngadalë ju rimëkëmbeni, edhe nëse nuk është e lehtë për të ruajtur qetësinë. Kohët e fundit ju gjithashtu ndjeheni pak të rënë, ndoshta sepse në punë dhe në familje nuk ka qetësi me të. Mundohuni të merrni një qëndrim më pozitiv dhe optimist. E diela është ditë kur rekuperoni edhe në një nivel sentimental. Ata që kanë qenë ndjerë keq, tani do të kenë mundësinë të flasin dhe të diskutojnë.

Demi 7:

Në muajt e ardhshëm ka gjasa që ju do të keni për të studiuar një strategji të re për të ecur përpara. Nëse një histori duhet të mbyllet, ose duhet të ketë ndryshime në punë, tani ka ardhur një pikë kthese. Sidomos në punë këtë fundjavë ju mund të keni më shumë vështirësi, por ju rekuperoni të dielën, me hënën në pritje të mirë, 5 yje në punë dashuri dhe fat.

Virgjëresha 7:

Horoskopi i të shtunës pozitiv për ndjenjat, e shtuna në fakt është ditë me pesë yje për dashurinë. Sidoqoftë, në punë mund të ketë vështirësi për shkak të vonesave që janë të vështira për t’u zgjidhur menjëherë. Sipas Paolo Fox, mund të ketë siklete, edhe sepse nuk është e lehtë të merrni diçka që të takon, por që nuk do të mund të merrni menjëherë. Në dashuri nëse dikush tradhton besimin tuaj, ju do të mbeteni shumë keq. Rimëkëmbje të dielën në punë, ditë me pesë yje.

Peshorja 7:

Jeni mjaft të kënaqur me atë që po bëni, dhe mund të ndiheni edhe më mirë nëse të tjerët gjithashtu vlerësojnë përpjekjet tuaja. Ndonjëherë nuk mund të merrni miratimin që kërkoni dhe ndjeheni shumë të vetmuar. Ka një gjendje të mirë astrologjike edhe nga pikëpamja financiare. Kujdes ndaj ditës së dielë gjatë së cilës mund të ketë një rënie të lehtë fizike.