Shigjetari 5 yje:

Ata që kanë lindur në shenjë janë duke përjetuar një moment force gjatë së cilit nuk duhet të merrni asgjë për të mirëqenë. Së shpejti do të merrni propozime që do t’ju lejojnë të vlerësoni alternativat dhe mundësitë e reja për sukses.

Ujori 5 yje:

Kush ka vuajtur nga disa probleme fizike ose ka pasur për t’u marrë me situata që nuk janë zhbllokuar për një kohë të gjatë, tani do të vazhdojë më mirë. Tani ju zhbllokohen shitblerje, dhe mund të ecni përpara me forcën më të madhe.

Peshqit 5 yje:

Horoskopi i së martës 6 nëntor 2018 është pozitiv, njohuri të mëdha, ata që janë afër jush po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshëm. Në rast se dikush nuk sillet mirë, atëherë nuk do të hezitoni të pohoni arsyet tuaja, madje duke ngritur zërin. Ata që kanë qenë larg nga shtëpia më në fund do të jenë në gjendje të kthehen dhe të vlerësojnë stabilitet më të madh.

Peshorja 4 yje:

Ka të ngjarë që ajo që po bëni tani do të duhet të rishikohet. Për momentin ju jeni duke punuar në një grup, por ju duhet të vlerësoni mirë nëse do të largoheni ose jo. Në dashuri, jini të kujdesshëm. Ju jeni shumë afër Akrepit në zodiak, ndonjëherë keni një qëndrim disfatist dhe fatalist. Kështu, e lini mënjanë optimizmin tuaj dhe braktisni veten në reflektime që nuk ju përkasin fare.

Luani 4 yje:

Eshtë një periudhë pjellore dhe interesante që do t’ju lejojë që të gjeni njerëz të së kaluarës. Kjo është mundësia e duhur për të demonstruar aftësitë tuaja. Kjo është një kohë e mirë për t’u përpjekur dhe për të bërë më shumë në dashuri. Mos kini frikë të thoni atë që mendoni, është gati të fillojë një periudhë e forcës së madhe.

Akrepi 4 yje:

Horoskopi i të martës interesant për shenjat e ujit në përgjithësi, që kanë nevojë të ndihen mirë dhe të marrin siguri komplimenta për këtë. Në këtë kohë mund të bëni diçka të re që mund t’ju ndihmojë të dilni në pah. Vlerësoni mirë se cilët mund të jenë partnerët e kësaj nisme të re.

Dashi 3 yje:

Paradoksalisht në dashuri zgjasin më shumë marrëdhëniet ku nuk ka dakordësi. Dikush tani duhet të luftojë për të arritur atë që dëshiron. Ju jeni në një gjendje tjetër, ju doni të revolucionarizoni gjithçka rreth jush, dhe nuk mund të prisni që të tjerët të ndryshojnë. Ju jeni në një gjendje të forcës e do t’ju duhet të shtyni. Javën e ardhshme do të ketë emocione të mira dhe ju mund të rizbuloni një ndjenjë. Gjatë verës shumë kanë kaluar nëpër një krizë dashurie, tani mund të kompensojnë kohën e humbur.

Demi 3 yje:

Ju jeni një shenjë që nuk i do ndryshimet. Kur ata që kanë lindur nën shenjën udhëtojnë apo janë larg nga shtëpia, pas një kohe krijojnë nostalgji, sepse ata janë shumë të lidhur me traditat dhe familjen. Ka të ngjarë që në këtë kohë të jeni larg nga pikat e zakonshme të referencës. Ka të ngjarë që jeni duke bërë një zgjedhje të re të jetës. Ju jeni në situatën e të pasurit për të studiuar, analizuar mjedisin e ri në të cilin jeni. Me kalimin e kohës, është normale të ndjesh një pasiguri të caktuar. Mos jini shumë të nxituar në dashuri, në disa situata në mënyrë të pashmangshme do të duhet të përballeni me realitetin.

Binjakët 3 yje:

Ka disa lajme në fushën e punës. Kjo javë tashmë mund të sjellë kontroll, në mënyrë që edhe ju të mund të vendosni të ndryshoni disa kushte pune ose të diktoni në kuptim të të rejave në punë. Në dashuri nuk ka lajme të mëdha. Ju prisni diçka. Duhet të jeni të kujdesshëm ndaj disa dashurive të së kaluarës. Të lindurit në këtë shenjë që mendojnë për të kaluarën, është për shkak se nuk kanë perspektivë, ose sepse e tashmja nuk ju kënaq plotësisht.

Bricjapi 3 yje:

Ju nuk toleroni njerëzit që nuk shohin punën e tyre. Ky qëndrim mund të jetë i gabuar. Nëse dikush insiston, është e vlefshme të mbylleni në vetvete, por në disa raste ju mund të keni nevojë që të përpiqeni për të gjetur një pikë takimi me të tjerët, përndryshe humbni kontaktin me realitetin. Ju jeni një pikë referimi për ata që afrohen, por është e vështirë të kuptoni me të vërtetë atë që mendoni, sepse kur diçka është e gabuar, mbylleni në vete.

Gaforrja 2 yje:

Me Saturnin kundër gjithçka duket se bëhet më e vështirë dhe e komplikuar. Ka shumë tensione, por po përpiqeni të shikoni të ardhmen në një mënyrë më paqësore. Mund të ketë gjithashtu një kohë të shkurtër që keni kapërcyer një problem të bllokuar për disa kohë. Ngadalë lëviz diçka, por duhet të jeni të duruar. Kur jeni nervoz dhe diçka nuk është ashtu si do të dëshironit, ju tentoni të kapeni me ata që keni afër.

Virgjëresha 2 yje:

Ka lajme, ndryshime që mund t’ju bëjnë më të shqetësuar se sa pritej. Përkundër këtyre vështirësive, ju ende arrini të menaxhoni me qetësi të gjitha problemet. Është e mundshme që ju jeni lodhur nga situata të caktuara që nuk shkojnë gjatë, këtë fundjavë ju duhet të sqaroheni me ata që janë pranë jush. Ka situata që nuk mund të pranoni dhe për këtë ju nuk do të hezitoni të pohoni pikëpamjen tuaj. Disa mund të kenë të bëjnë me një ekspert për të zgjidhur disa probleme. Disave deri në nëntor u është dhënë një ultimatum dhe do të kalojnë nga fjalët në vepra.