Horoskopi ditor, e mërkurë 23 tetor 2019

34

Dashi

Gjatë kësaj dite do ju mungojë vetë kontrolli dhe mund të bëni edhe gjëra shumë të gabuara. Për ju që keni një lidhje, jeta sentimentale nuk do jetë shumë e qetë. Do keni herë pas herë debate me partnerin e madje do kujtoni edhe disa problem të së shkuarës. Ju beqarët do i bëni të gjitha përpjekjet për ta ndryshuar statusin tuaj, por nuk do ja arrini dot qëllimit përfundimtar. Në punë duhet të tregoheni më të përgjegjshëm dhe më të disiplinuar. Vetëm kështu keni për të fituar pikë ndaj shefave. Buxheti do jetë goxha më i mirë nga më pare kështu që mund t’ia lejoni vetes edhe disa shpenzime më tepër.

Demi

Humori do ju ndryshojë shumë shpesh gjatë kësaj dite dhe ndonjëherë nuk do logjikoni aspak. Ju të dashuruarit do ndiheni shpesh si të bllokuar dhe nuk do arrini ta bëni ambientin harmonik dhe me ngjyra siç kishit ëndërruar. Ju beqarët do jeni më të disponueshëm ndaj çdo ftese që do ju bëhet dhe do hidhni hapat e para drejt një lidhjeje serioze. Sipas Dritare.net, në punë do kaloni shumë kohë duke pirë kafe e duke biseduar me kolegët, prandaj do mbeteni goxha mbrapa. Në planin financiar ka ardhur koha t’iu gjeni zgjidhni problemeve të hershme. Po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet më tepër.

Binjakët

Hëna do ua bëjë gjërat shumë më të thjeshta gjatë kësaj dite. Do e merrni çdo gjë me pozitivizëm. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do lulëzojë dhe në çdo moment do përjetoni emocione të mëdha. Mes jush dhe atij që keni në krah nuk do lindë as debati më i vogël. Ju beqarët do jeni inteligjentë dhe do dini cilin person të joshni. Ka mundësi që për ju të filloje një etapë më e bukur. Në punë nuk do jeni të gatshëm të ndryshoni gjithçka për t’iu pëlqyer eprorëve, por do arrini t’i bindni ata për atë që do bëni. Sektori i financave mund të ketë disa përmirësime të vogla, por situata ende nuk do jetë ashtu si e keni ëndërruar.

Gaforrja

Ju jeni nga ata që nuk merrni shumë iniciativa, ama kur vendosni, i bëni gjërat si duhet. Për ju të dashuruarit çështjet sentimentale do jenë më të mbrojtura. Do kaloni më tepër kohë me partnerin dhe marrëdhënia në çift ka për të qenë më e ngrohtë se kurrë. Ju beqarët nuk do jeni aspak gati ta ndryshoni statusin tuaj dhe nuk do e ndieni aspak vetminë. Në punë do coni përpara projektet e nisura dhe do komunikoni edhe me kolegët. Kjo nuk do ju pengojë aspak për të arritur objektivat. Në planin financiar duhet të vendosni pak më shumë rregull sepse po filluan problemet me zor do i zgjidhni.

Luani

Keni nevojë për ndryshime në jetën tuaj? Bëjeni por pasi të llogarisni me kujdes gjithçka. Për ju të dashuruarit Venusi do ketë ndikim të jashtëzakonshëm tek jeta sentimentale dhe do e beje çdo moment më emocionues. Gjithçka do jetë e jashtëzakonshme. Ju beqarët nuk do ndiheni aspak mirë pranë personave që do iu joshin dhe nuk do pranoni të hidhni hapa më tej. Në punë nuk do ju mungojë energjia, por do jeni të detyruar të hiqni dorë edhe nga disa zakone që i pëlqeni aq shumë. Ja që për t’ia dalë duhet edhe sakrifica ndonjëherë. Në planin financiar nuk duhet të nxitoheni për të hedhur hapa sepse do përballeni me probleme të njëpasnjëshme më vonë.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do përjetoni si emocione pozitive ashtu edhe negative. Mirë është që për asgjë të mos nxitoheni. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë një ditë shumë e qetë. Do merreni vesh për çdo gjë me atë që keni në krah dhe mund të merrni edhe disa vendime të rëndësishme. Ju beqarët do preferoni të prisni ende edhe pak kohë para se të hidhni hapa me rëndësi. Në punë nuk do keni për çfarë të ankoheni, megjithatë duhet të vazhdoni të tregoni forcë dhe durim. Në planin financiar mos prisni ndryshime pozitive nëse nuk tregoheni të matur e të kujdesshëm me çdo hap.

Peshorja

Dite mjaft dinamike ka për te qene kjo e sotmja për ju. Më në fund do merrni në dorë fatin e jetës tuaj. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e kënaqshme. Të gjithë do ju adhurojnë për marrëdhënien që do keni me partnerin në çdo moment. Sipas Dritare.net, ju beqarët nuk do e kërkoni me ngulm dashurinë, por keni për ta gjetur atë sa hap e mbyll sytë. Në punë, imagjinata e zhvilluar, do ju ndihmojë të gjeni mënyra të veçanta për të arritur atje ku dëshironi. Në planin financiar ka ardhur koha të merrni masa shumë strikte në mënyrë që situata të mos ketë asnjë lloj problemi.

Akrepi

Mundoheni ta mbani veten gjatë kësaj dite sepse provokimet që do iu bëhen do jenë goxha të mëdha. Ju të dashuruarit do ndiheni keq për fjalët që keni thënë ndaj parterit kështu që do mundoheni të gjeni mënyrat për të kërkuar falje dhe për të sqaruar gjithçka. Ju beqarët do jeni më të gatshëm për të realizuar njohje të reja, e pse jo edhe për të filluar ndonjë lidhje. Në punë do e keni të vështirë t’iu shpëtoni kritikave, megjithatë shikojini ato si një mënyrë për të përmirësuar veten. Me financat problemet kanë për të qenë të vazhdueshme. Po nuk kërkuat ndihmë nuk do ja dilni dot vetë ta stabilizoni gjendjen.

Shigjetari

Do jeni mjaft kritikë ndaj vetes sot dhe do bëni çdo gjë vetëm për të arritur objektivat tuaja. Ju të dashuruarit do jeni më të përkujdesur për partnerin tuaj dhe do i jepni atij vëmendje më të madhe. Çdo paqartësi apo problem mes jush do zgjidhet njëherë e mirë. Ju beqarët do keni një ditë të mbushur me punë dhe angazhime kështu që as nuk do keni kohë të mendoni për jetën sentimentale. Në punë do hezitoni për pak kohë, por në fund do ndiheni gati për të vepruar. Në planin financiar mos ndërmerrni rreziqe sepse mund t’iu fillojnë probleme goxha serioze më pas.

Bricjapi

Do jeni shumë ambiciozë gjatë kësaj dite dhe nuk do kënaqeni me pak. Nëse jeni në një lidhje, për ju do mbizotërojë harmonia dhe gëzimi. Do ndiheni për mrekulli pranë të dashurit të zemrës dhe kënaqësitë do jenë të jashtëzakonshme. Ju beqarët do i keni të gjitha arsyet për të filluar një lidhje sepse mundësitë do jenë të jashtëzakonshme. Në punë do kapeni keq me disa kolegë të cilët po ju pengojnë në rrugën që keni nisur. Më e mira është të gjeni një mënyrë për t’i zgjidhur gjërat me qetësi. Në planin financiar do keni vështirësi të njëpasnjëshme dhe nuk do arrini dot t’ia dilni vetë pa ndihmën e të tjerëve.

Ujori

Do jeni tej mase agresivë gjatë kësaj dite dhe askush nuk do ju durojë dot. Ndryshoni pa mbetur tërësisht vetëm. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do dominohet nga pesimizmi. Në çdo moment do ndiheni keq dhe aspak të përmbushur. Ju beqarët nga ana tjetër do keni mundësi të jashtëzakonshme për takime dhe do arrini të filloni edhe një lidhje te qëndrueshme. Në punë do keni dëshirë të madhe për të shkëlqyer, por nuk do preferoni të bëni përpjekje. Epo dhurata nga qielli nuk duhet të prisni. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, por mirë është që të shmangni me çdo kusht marrjet e huave.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do vendosni rregull në jetën tuaj dhe do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Aftësitë që keni do iu hyjnë në punë. Nën ndikimin e madh të Venusit, ju të dashuruarit do bëni çfarë të jetë e mundur që ta konsolidoni jetën tuaj. Do dini edhe si t’ia shprehni me mirë ndjenjat partnerit tuaj. Ju beqarët nuk do jeni me shumë fat për ta ndryshuar statusin, por falë miqve dhe të afërmve do kaloni një ditë fantastike. Mund të shkoni edhe në vende të veçanta. Në punë do merrni disa vendime të rëndësishme. Asgjë nuk do ju frikësojë, vetëm bëni pak kujdes me impulsivitetin. Shpenzimet do i bëni të mirë menduara dhe gjendja nuk do jetë e keqe. /dritare.net