Horoskopi ditor, 6 mars 2019

36

DASHI
Në mars ju keni yje shumë më të mirë se më parë: ndër të tjera, ky muaj është pothuajse gjithmonë vendimtar për ju dhe këtë herë e njëjta gjë do të ndodhë, falë Diellit që së shpejti do të jetë në hapësirën tuaj. Pra, pas një muaji shkurt, gati për t’u harruar, emocionet vijnë dhe me ta edhe dashuria rikthehet. Ditët e së premtes dhe të shtunës do të jenë më të mirat nga pikëpamja e takimeve. Priten të reja.
DEMI
Ata që kanë një aktivitet autonom dhe që janë të gatshëm të zhvillojnë projekte, në këtë periudhë shoqërohen nga një forcë e madhe, së bashku me ambicie të rëndësishme për t’u kënaqur. Dashuria, megjithatë, mund të jetë një burim shqetësimi, veçanërisht për ata çifte që kanë kaluar nëpër një periudhë krize. Këshilla është që të verifikoni elasticitetin e marrëdhënies. E diela do të jetë dita më e mirë për të folur për dashurinë dhe për të kuptuar se ku është zemra juaj.
BINJAKET
Eshtë një ditë mjaft e veçantë në të cilën do të përballeni me një situatë stresi të madh. Sidoqoftë, do të jetë një e mërkurë që mund t’ju japë përgjigje të rëndësishme. Nëse kohët e fundit dikush ka pasur dyshime për ju ose ka pasur disa polemika, ekziston mundësia e gjetjes së një zgjidhjeje. Këshilla është që të mos bëni asnjë përpjekje, pasi të mërkurën mbrëma mund të keni një rënie fizike. Nëse zakonisht vuani nga alergjitë ose problemet me bronket, atëherë mund t’ju duhet të merreni me sëmundjet sezonale, absolutisht të kapërcyeshme. Sidoqoftë, kushtojini vëmendje.
GAFORRJA
Që nga dita e së mërkurës nuk do të keni më kundër Uranin, por megjithatë, muaji mars nuk do të jetë i thjeshtë sa i përket negociatave. Disa marrëveshje që ende nuk janë përfunduar duhet të verifikohen. Për më tepër, ka situata për t’u sqaruar edhe në lidhje me sferën sentimentale. Dikush, për shkak të tensionit të tepërt, do të mbetet i mbyllur në vetvete dhe vetëm do të përpiqet të bëjë gjënë e duhur. Në të vërtetë, megjithatë, po kaloni një periudhë konfuzioni të madh.
LUANI
Ju jeni gati për të filluar një jetë të re dhe keni një ndjenjë të fortë që ju duhet të prisni degët e thata. E premtja dhe e shtuna mund të jenë shumë të dobishme në fushën sentimentale. Bëhet fjalë për një dashuri që është vënë në sfond jo për shkak se nuk keni ndjenja të forta, por sepse – pavarësisht se jeni shumë në dashuri – nuk jeni të stimuluar të tregoni atë që ndjeni. Çështjet që lidhen me punën dhe stresin mund të dëmtojnë ndjenjat, duke i penguar ata që të jetohen në mënyrë të plotë.
VIRGJERESHA
Të mërkurën dhe të enjten do të keni një Hënë në opozitë. Ky sigurisht që nuk është një horoskop i thjeshtë, por ka lajme të mira: Urani, që do të thotë planeti i transformimeve dhe forcave të rëndësishme, ka filluar një tranzit që së shpejti do ta udhëheqë atë për t’u bashkuar me Saturnin. Për këtë arsye, pra, nga këndvështrimi i çështjeve praktike mbeteni një nga shenjat më të forta të momentit. Këto ditë, megjithatë, do të karakterizohen nga ankthi dhe acarimi. Këshilla është të keni kujdes në marrëdhëniet me të tjerët.
PESHORJA
Në këtë pjesë qendrore të javës ka ardhur momenti për të shqyrtuar situatën në lidhje me dashurinë që në një kohë të shkurtër mund të kthehet të luajë një rolë udhëheqës. Natyrisht që njerëzit nuk ndryshojnë karakterin e tyre në varësi të mënyrës sesi kthehen yjet, por nëse ka një person që e doni dhe e konsideroni, ju mund të vendosni një gur mbi mosmarrëveshjet e së kaluarës: koha ka ardhur për të vepruar. Në këtë periudhë mund të rivendosni marrëdhëniet dhe të bëni paqe. Shkurt, gjetja e një ekuilibri të caktuar sigurisht që është e mundur.
AKREPI
Të mërkurën dhe të enjten do të përpiqeni të jeni të mirë dhe të këndshëm ndaj të gjithëve. Në realitet, kur ka dallime, është mjaft e komplikuar të gjendet konfigurimi i duhur. Në muajin mars do të jetë e rëndësishme që të krijohen kushtet e duhura në fushën sentimentale: nëse ka një person të bukur nga ana juaj, këshilla është që të mos shkatërroni gjithçka me çikërrima. Nëse, megjithatë, keni të bëni me një person që është larg nevojave tuaja, ju mund të thoni “mjaft”. Kush ka ndryshuar një dashuri në periudhën e fundit, nuk është plotësisht i bindur për atë që është bërë dhe “teston” marrëdhënien e re në një mënyrë shumë të rëndë.
SHIGJETARI
E mërkura do të jetë një ditë më e mirë se ato të mëparshme. Ju jeni në formë dhe është sikur të ndjeni dëshirë për të filluar projekte të reja, duke lënë prapa ato të vjetrat. Por nuk është e lehtë të revoluciononi jetën tuaj brenda ditës. Është koha që të shfrytëzohen mundësitë, veçanërisht nëse dikush ka ikur në të kaluarën. Duhet të jeni të përgatitur, megjithatë, e kotë të kapeni me yjet.
BRICJAPI
Ju nuk jeni një tip i cili i do fjalimet e gjata, por nganjëherë ato nevojiten, veçanërisht nëse e kuptoni se në dashuri një person nuk i kupton ndjenjat tuaja. Marrëdhëniet dhe historitë e rëndësishme të lindura në shkurt do të duhet të vazhdojnë. E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë pak në rënie. Nëse keni nevojë të flisni për gjëra të rëndësishme, është më mirë të flisni tani ose të prisni të dielën.
UJORI
Është një ditë pak në rënie, ndoshta për shkak të faktit se Urani fillon një tranzit disi të çuditshëm. Është një tranzit që sjell revolucion dhe sigurisht që nuk keni frikë nga ndryshimet. Ata që punojnë shumë do t’i kushtojnë më shumë kohë familjes.
PESHQIT
Të mërkurën dhe të enjten Hëna hyn në shenjë dhe do të ketë një rikuperim të mirë. Urani fillon një tranzit të rëndësishëm që do të japë një sukses të madh në 2019 për sipërmarrësit, shefat dhe udhëheqësit. Kjo fazë pozitive mund të prekë edhe anën sentimentale. Deri në fund të muajit ju mund të bini përsëri në dashuri, por përqendrohuni te njerëzit që e kthejnë sërish tek ju këtë ndjenjë.