Horoskopi ditor, 24 shkurt 2019

41

DASHI

Shpenzimet duhet të mbahen nën kontroll të rreptë, jo sepse nuk ka mundësi, por Saturni tregon një periudhë ku rekomandohet shumë kujdes, sidomos kur ju mund të josheni që të shpenzoni tepër për të kompensuar problemet e brendshme. Është e diel me pak emocion në fushën sentimentale, veçanërisht nëse ka pasur keqkuptime në dy ditët e fundit. Mos shkoni më tej dhe mos shkaktoni më shumë komplikime.

DEMI

Një ditë me energji të ulët, ku mund të ketë pak nervozizëm apo një jotolerancë të caktuar. Ju jeni gati për të dashur, Venusi dhe Saturni janë jashtëzakonisht të favorshëm për javët e ardhshme, por kini kujdes se mos nuk arrini objektivin. Nëse besoni se dashuria është e rëndësishme dhe jo e pakapshme, vazhdoni përpara, por pa shpresuar që personi mund të ndryshojë nëse është shumë ndryshe nga ju. Është një e diel ku mund të ngrini edhe zërin.

BINJAKËT

Shumë prej jush mund të kenë një padi në progres ose përndryshe të pretendojnë drejtësi. Mosmarrëveshjet mund të ndikojnë në punë, familje ose ndoshta diçka më të lehtë. Ajo që ka rëndësi është të veproni për të eliminuar shqetësimet, ndoshta edhe duke këshilluar ata që dinë më shumë se ju. 2019 në përgjithësi, është një vit i ndërmjetësimit, ku duhet të jeni të kënaqur. Është e mundshme që ju keni të bëni me një person që nuk ju lë shumë hapësirë, ndoshta vullnetarisht. Jeni duke kërkuar shpengimin, pas një periudhe të vështirë të përjetuar deri në fund të vitit 2018.

GAFORRJA

Marsi do të jetë më i favorshëm në lidhje me ndjenjat, por kjo është një ditë që bën përjashtim, e cila mund të sjellë edhe një ndjenjë. Pas tensioneve dhe largimeve të kohëve të fundit, tani pajtimi është i mundur. Ju jeni më të vlefshëm dhe më të këndshëm për të tjerët, në krahasim me ditët e fundit, kur ka pasur disa probleme, por tani ju duhet të jeni më optimistë. Ju mund të përpiqeni të bëni paqe dhe të ringjallni një dashuri.

LUANI

Është gjithmonë shumë e vështirë për ju që të pranoni një ndarje, veçanërisht kur ajo është e dëshiruar nga të tjerët. Sepse ju jeni ende ju, kush do të vendosë gjithçka. Por nëse në të kaluarën e afërt ka pasur një ndarje, tani fatmirësisht nuk është më për ju. Dhe mund të vazhdoni më mirë. Shumë prej tyre kanë pasur për t’u përballur me probleme, por tani është si hapja e një bote të re, është sikur të kesh shpresa të reja brenda jush që së shpejti do të bëhen siguri. Mos e humbni kohën dhe shikoni se çfarë ka. Nëse tashmë keni një marrëdhënie të rëndësishme, mund të bëheni edhe më shumë. Shmangni orët e vogla të shtunën në mbrëmje.

VIRGJËRESHA

Ju tentoni ta analizoni thellë jetën tuaj. Sado e dobishme që kjo mund të jetë, gjithësesi nuk duhet të jetë një arsye për hapësirë ​​të kufizuar. Në dashuri duhet të ndiqni zemrën dhe jo arsyen. Frika e vuajtjes në dashuri, mund t’ju bëjë që të dominoni gabimisht psikologjikisht një person. Kjo mund të përkthehet në tërheqjen e atyre që janë më të dobët se ju. Duhet të merren parasysh njerëzit më realë dhe instinktivë. Ajo që ju mendoni mund të mos jetë ajo që mendon partneri juaj, kështu që më mirë të verifikoni. Për ata që doni, do të jetë një verë e projekteve të mëdha dhe pjellorisë.

PESHORJA

Ditë rikuperimi të pjesshëm në sferën e ndjenjave. Ju keni qenë nervozë dhe të parehatshëm për disa javë, sugjeroj që të qëndroni larg konflikteve. Marsi mund t’ju krijojë një problem ekonomik, më mirë të jeni të kujdesshëm. Ju që keni një aktivitet, frenoni dhe diskutoni gjithçka me qetësi. Ndonjëherë duket se luftoni kundër mullinjëve të erës. Prej marsit, zërat e korridoreve do t’ju tregojnë një rrugë të re në nivel profesional.

AKREPI

Me Diellin dhe Venusin të favorshëm në aspekt të mirë, ndjenjat janë të përmbushura, ose në çdo rast ekziston gëzimi i jetesës. Lumturia është e vështirë për t’u arritur, por gëzimet e vogla janë të arritshme. Një emocion i vogël vjen së shpejti, një dhuratë e papritur. Ju mund të bëni një kompliment ose të hidhni një hap drejt një personi që ju intereson. Le të themi se në krahasim me fillimin e javës ajri po ngrohet, duke pritur për marsin ku do të mbyllni gjithë gjërat që nuk do t’i konsideroni të vlefshme.

SHIGJETARI

Është një ditë në të cilën duhet të veproni, por edhe të bëni një projekt të vogël në funksion të javës së ardhshme, sepse Hëna do të jetë në shenjën tuaj dhe ju duhet të punoni për të fituar kohë. Kjo tregon se jeni duke pritur për situata interesante, lajme të rëndësishme, marrëdhënie që mund të jenë të dobishme për projektet tuaja të ardhshme të pushimeve. Është koha e duhur për të planifikuar një aktivitet. Shenja juaj është gjithmonë në lëvizje, ose në çdo rast duhet të merret me natyrën. Kjo periudhë në veçanti, ju fton të jeni më të ndjeshëm dhe të vëmendshëm ndaj nevojave tuaja.

BRICJAPI

Ata që kanë pasur probleme fizike ose dhimbje koke në dy ditët e fundit mund të shërohen në këtë ditë. Shpesh e vendosni trupin tuaj në provë, sepse ju bëni shumë gjëra së bashku. Edhe pse jeni gati për t’u përballur me çdo ngjarje, nuk duhet të mbivlerësoni energjinë tuaj. Me këtë kuadër të favorshëm yjor, ju mund të ndërtoni diçka të bukur për të ardhmen. Marrëdhënie të favorizuara me ortakë dhe bashkëpunëtorë. Projekte të reja që do të kryhen me Saturnin i cili konsolidon shenjën tuaj. Çdo gjë që është shembur në dy vitet e fundit, duhet të lihet prapa, është më mirë të filloni nga zeroja.

UJORI

Është një e diel që ju sheh të lodhur, java filloi në shenjën e konflikteve dhe përfundon në të njëjtën mënyrë. Mundohuni të kuptoni se cilat janë problemet tuaja. Shpesh ju i keni ato me mjedisin rrethues dhe kur përsërisni gjërat e zakonshme, dëshira për të ndryshuar rritet. Një nevojë që do të ndihet edhe më shumë në qoftë se jeni të rinj dhe jeni ndjerë keqkuptuar. Jini të kujdesshëm në dashuri, rrezikoni rrëshqitjen ose do të shkoni dhe të kërkoni lumturinë atje ku nuk mund ta gjeni.

PESHQIT

Nëse nuk jeni me personin që doni, nëse zemra juaj është vetëm, shpresoj që të filloni të vlerësoni perspektiva të reja, shumë varet nga ju. Kush ka një familje dhe fëmijë, po përpiqet të rilidhë marrëdhënien, të jetojë pak më shumë në shtëpi, për të rifituar simpatinë e të afërmve. Për dy muajt e ardhshëm, Venusi ngadalë afrohet në shenjën tuaj. Çdo intuitë mund të përjetohet si e lumtur. Këtë të diel mund të keni një takim të këndshëm ose të përjetoni një zbulesë. Yjet janë në anën tuaj nëse doni të hiqni qafe një pakënaqësi të 3 muajve të fundit. Sëmundje dhe çrregullime të ndryshme mund të kapërcehen me energji të madhe.