Horoskopi ditor, 16 shkurt 2019

50

DASHI

E shtuna dhe e diela janë ditë pak të veçanta, që javën e kaluar kam shpjeguar se mund të ketë acarim. Nëse kjo do të ndodhë, atëherë duhet të tejkaloni provokimet dhe tensionet, të shkoni përtej barrikadave që mund të jenë ngritur në dashuri që nga fillimi i shkurtit. Duhet durim për këto 48 orë që lënë pak për të dëshiruar, madje edhe në marrëdhëniet me të tjerët.

DEMI

E shtuna dhe e diela janë ditë të rëndësishme. Në këtë moment ekziston një tension i madh që përfshin jetën, por në një kuptim të favorshëm. Për shembull, zemra mund të rrahë më shpejt, mund ta rizbuloni vlerën e familjes, marrëdhënieve me prindërit, e gjithë kjo është shumë e rëndësishme. Të gjitha situatat e punës që duhet të menaxhohen së bashku me një të dashur vlerësohen në mënyrë të favorshme. Sukses i jashtëzakonshëm pritet për katër muajt e ardhshëm dhe do ta vërejnë veçanërisht ata që kanë një biznes të tyre.

BINJAKËT

Kjo fundjavë mund të tregojë rrugën e kursimit. Me Jupiterin disonant është e preferueshme të mos hidhni hapin më të gjatë se sa keni këmbën, sa i përket financave. Pra, jo vetëm që duhet të dilni nga një kohë e lodhshme dhe disi frustruese në punë, por edhe të rikuperoni disa burime. Disa gjëra që keni planifikuar të bëni do të jenë më të arritshme brenda pak javësh. Tani ka referenca të tjera dhe nuk mund të veproni ashtu siç dëshironi. Për shembull, nuk është një kohë e mirë për të nisur programe ose projekte të reja, është më mirë të mbani ata që keni. Në fakt, ata që kanë filluar një profesion të ri në muajt e fundit janë të lodhur. Ndërkohë që ata që kanë punuar në një vend për vite, mund të kenë për të luftuar një shef, apo të përjetojnë disa komplikime. Por me pak inteligjencë mund të ecni mirë përpara.

GAFORRJA

Kjo e shtunë ju largon nga përvojat e pasigurisë që përjetuar në mesjavë. Tani ju mund të festoni më në fund një dashuri. Unë mendoj se në këtë periudhë jeni pak të hutuar: shumë e kanë kaluar Ditën e Shën Valentinit duke pyetur veten, nëse ekziston ende dëshira e parë. Është e vërtetë se ka një dashuri, por mund të ketë edhe lodhje. Dhe mbi të gjitha, duhet të kuptoni nëse është e mundur të jepni hapësirë ​​për një marrëdhënie që për arsye të ndryshme nuk mund të zbulohet ose është e komplikuar për t’u menaxhuar. Duhet pak durim, fundjava do të sjellë këshilla.

LUANI

E shtuna dhe e diela janë ditë përgatitjesh për javën e ardhshme që do të jetë luftarake. Të hënën, Hëna do të jetë në shenjën tuaj, në fakt. Ditët që priten do jenë të mbushura me pozitivitet. Do të ishte një mëkat i vërtetë që të shmangnit takimet dhe mbi të gjitha të shtyni vendimet, që për shumë njerëz mund të jenë të rëndësishme. Pamja e mirë kthehet pas një viti 2018 që ne mund ta quajmë të errët. Prej dhjetorit të kaluar, megjithatë, duket se ju keni rifilluar të rifitoni terren. Me partnerin e duhur nga ana juaj ju mund të bëni zgjedhje me të vërtetë vendimtare. Do të jetë shumë e rëndësishme që të lidheni me të tjerët për një projekt, për rritjen personale dhe profesionale, për një ide të caktuar që keni në mendje.

VIRGJËRESHA

E shtuna dhe e diela janë ditë shërimi ku do të keni më shumë dëshirë për të bërë gjëra. Kur jeni mirë fizikisht, ndiheni më të fuqishëm në organizimin e gjërave. Dhe tani, edhe ju keni më shumë dëshirë për të filluar të shihni objektivat për të ardhmen. Projektet tani do të duken më të lehta për t’u menaxhuar. Kjo fundjavë ju gjen në qendër të një revolucioni të vogël personal që do të jetë edhe më i gjerë brenda një kohe të shkurtër. Dhe mbi të gjitha, rebelimi do të rritet, gjë e cila do të jetë edhe më e fortë që nga marsi, kur Urani do të fillojë një tranzit shumë pozitiv dhe të qëndrueshëm.

PESHORJA

E shtuna dhe e diela janë ditë pak të ngadalta, prandaj nuk është habi që ndiheni pak nervozë e të shqetësuar, nëse nuk dëshironi të bëni shumë gjëra së bashku. Venusi do të jetë në një aspekt disi konfliktual gjatë gjithë shkurtit, por kjo nuk do të thotë që disa marrëdhënie kanë ose do të kenë probleme, thjesht do të thotë se ka shumë bezdi nga jashtë, që po reflektohen në çift. Dy ditë kur mund edhe t’i merrni gjërat për keq, nëse dikush nuk sillet siç duhet.

AKREPI

E shtuna dhe e diela janë ditë me forcë të madhe. Në këtë periudhë keni një dëshirë më të madhe për të rikuperuar kohën e humbur. Megjithëse, për ata që kanë lindur në fund të tetorit, ende ekziston një problem i vogël për t’u zgjidhur edhe në aspektin aktivitetit. Për shembull, sa i përket punës keni shqetësim, ndoshta ju jeni pak të lodhur dhe madje edhe në nivelin e jetës së përditshme ka shumë probleme, të një natyre ekonomike që mund të ketë ngadalësuar synimet tuaja. Keni nevojë për guxim shtesë. Në dashuri ka nga ata që ju qortojnë se nuk jeni mjaft pranë. Megjithatë, edhe ju mund të thoni të njëjtën gjë.

SHIGJETARI

E shtuna dhe e diela janë ditë që ju ftojnë të shpenzoni disi më pak dhe të jeni të kujdesshëm edhe në lidhje me ngjarjet familjare. Sepse për një arsye të parëndësishme, mund të debatoni. Dhe mos harroni që keni një horoskop të rëndësishëm, me Jupiterin shumë të favorshëm deri në nëntor. Kjo përfaqëson një mundësi për t’u rrokur në fluturim. Dhe për ata që kanë një aktivitet ose po studiojnë për të arritur një rezultat të madh, nuk ka dyshime. Ju mund të bëni më shumë për të marrë një kënaqësi të mirë.

BRICJAPI

Nuk kam dyshim që e dini saktësisht se çfarë doni në dashuri, që ju keni sigurinë e asaj që dëshironi të jetoni. Por këtë fundjavë mund të jenë të tjerët që ju vënë në gjendje krize. Ose ndoshta të përfshiheni në diçka që nuk ju pëlqen. Prandaj bëni kujdes. Ndoshta nga mbrëmja e së premtes keni gjithashtu një rënie në formë, prandaj rekomandoj të bëni pak kujdes. Këto janë dy ditë për t’u mbajtur nën kontroll.

UJORI

Nëse ju mendoni se marrëdhënia juaj romantike është pak e brishtë, do të duhet kujdes i madh, sepse kjo fundjavë mund të kthejë në sipërfaqe keqkuptime të vogla. Ose, më thjesht, disa gjëra që ju dëshironi të bëni, për tani nuk mund të realizohen dhe ju duhet të merrni parasysh këtë. Gjetja e një paqeje të vogël është absolutisht e nevojshme, por fatkeqësisht, kjo e shtunë dhe e dielë janë ditë që përfshijnë njëfarë stresi. Ju do të duhet të jetojnë me më shumë energji të gjitha historitë e reja, duke kujtuar se në mars, Venus do të fillojë një tranzit të favorshëm.

PESHQIT

Kjo fundjavë rrit dëshirën për të dashur, me një Hënë të favorshme dhe Mërkur ende shumë interesant. Disa projekte janë zhbllokuar, krahasuar me muajin e kaluar ka më shumë vlefshmëri. Edhe pse ka ende një njeri i bezdisur, një kujtim që nuk ju pëlqen, umund të them se nuk keni për ta fshirë atë, por të paktën do ta kapërceni. Në këto dy ditë, çdo propozim mund të pranohet. Gjithashtu përpiquni të organizoni diçka të bukur. Kush e di nëse dikush nuk e gjen veten sërish të dashuruar.