Horoskopi ditor, 14 dhjetor 2018

49

Luani

Nëse ka ndonjë problem, kjo është koha e duhur për të folur qartë. Kjo është koha e duhur për të vendosur edhe veten në vendin e punës. Viti i ardhshëm do t’iu shohë ju si protagonist, e nismat që po përpiqeni të ndërmerrni në këtë periudhë mund t’ju çojnë larg.

Shigjetari

Duhet të jeni pozitiv, kjo është koha e duhur për të përjetuar emocione intensive dhe të angazhuara. Pjesa e parë e vitit 2019 do të jetë shumë e angazhuar. Takimet janë të favorizuara sidomos për ata që duan të heqin qafe të kaluarën dhe të jetojnë më lirisht, pas pasioneve të tyre. Edhe në punë, dëshira për risi mund t’ju shtyjë të merrni vendime të pazakonta.

Bricjapi

Ju nuk jeni një shenjë që i pëlqen të zbresë në krahasime me të tjerët. Mos toleroni gjykime, posaçërisht nëse janë negative. Në punë jeni duke punuar shumë dhe gjithmonë mendoni se nuk keni nevojë për këshilla apo komente nga të tjerët. Megjithatë, duke qenë shumë i vetmuar në një afat të gjatë mund të çojë gjithashtu në bërjen e gabimeve të vlerësimit. Kjo fundjavë ndihmon ndjenjat tuaja.

Ujori

Pas një periudhe të vështirë ju doni të gjeni më shumë qetësi. Ka të ngjarë që ju keni marrë disa përgjegjësi ndaj dikujt me të cilin keni pasur kontrast në periudhën e fundit. Ju dëshironi të shtyni veten më tej për të kapërcyer kufijtë e caktuar që ju kanë ngadalësuar në të kaluarën.

Dashi

Ka një rimëkëmbje të mirë, e cila do t’iu lejojë të dalë shumë shpejt. Muaji janar sjell shumë veçori të reja. Ky është momenti që t’i lejoni vetes një hakmarrje të vogël, e cila do t’ju ndihmojë të rifitoni shkathtësinë dhe dëshirën tuaj për të bërë. Rritja juaj do të fillojë në janar.

Gaforrja

Kjo është një periudhë pozitive për ide dhe intuita të mira. Satani është në opozitë, prandaj në punë ka shumë pyetje që duhen zgjidhur. Çdo hap i vogël përpara kushton shumë përpjekje dhe përpjekje të mëdha. Hëna në shenjë gjatë festave do t’iu sigurojë megjithatë energji të madhe. Së fundi do të keni mundësi të shkëputeni për një kohë.

Akrepi

Ka një gjendje të mirë astrologjike këtë muaj, gjatë fundjavës mund të jeni pozitivë dhe aktivë. Në periudhën e fundit ju jeni bërë shumë polemik dhe kritik, ndoshta sepse është vështirë të lidheni me partnerin tuaj në periudhën e fundit. Mbi të gjitha ata që vuajnë nga një zhgënjim, mund të kërkojnë partnerë të largët ose që janë të vështirë për të marrë pjesë, thjesht sepse nuk duan të angazhohen.

Peshqit

Shenja juaj përpiqet të kapërcejë vështirësitë që kanë prekur vendin e punës në ditët e fundit. Tani duhet të gjesh qetësi në shoqërinë e familjes tënde. Shumë të lindur nën këtë shenjë do të fillojnë një sezon plot me risitë. Transferimet, stilet e reja të jetesës ose mundësitë e reja të punës do t’ju shtyjnë të organizoni ndryshe.

Demi

Po kaloni një periudhë transformimi të fuqishëm që po ndikon edhe në jetën tënde të dashurisë. Në lidhje me të kaluarën që tani mund të rivlerësoni një person, një lidhje që dukej e rëndësishme për ju tani mund të jetë më pak. Ka shumë ndryshime në jetën tuaj, është një periudhë e ndryshimeve të mëdha që do të vazhdojnë gjatë gjithë vitit të ardhshëm.

Binjakët

I kushtoni vëmendje disa polemikave që mund të kenë të bëjnë me atë të sotme dhe të nesërme. Mbi të gjitha në punë, ka të ngjarë që të ketë konflikte ose diskutime me kolegët ose eprorët. Diskutime të forta mund të lindin gjithashtu në dashuri. Sipas horoskopit të sotëm nga Paolo Fox, çifte që kanë kohë që ankohen për një krizë, nëse nuk arrijnë në një pikë takimi deri në janar, mund të përfundojnë gjithashtu.

Virgjëresha

Ju duhet të përpiqeni të jeni pak më të kujdesshëm. Zakonisht ju jeni një shenjë e qetë dhe e qetë që gjithmonë arrin të menaxhojë çdo kontekst me diplomacinë. Kushtoj vëmendje disa çështjeve që mund të lindin midis sot dhe nesër. Horoskopi i Paolo Fox ju fton të jeni të kujdesshëm sidomos nëse jeni në gjendje të lidhni marrëveshje për të bërë bashkëpunime: dikush mund të dëshirojë të përfitojë nga ju.

Peshorja

Ju jeni një shenjë që zakonisht tërhiqet nga marrëdhëniet e qëndrueshme. Por ndonjëherë ndodh që ju mund të tërhiqni nga njerëzit të cilët janë shumë të ndryshëm nga ju. Ideali për ju do të ishte që të keni një partner të përhershëm dhe herë pas here të habitni në një mënyrë të veçantë. Ditët e ardhshme do të jenë pozitive për t’u ngacmuar në dashuri.