Horoskopi ditor, 13 shkurt 2019

68

DASHI

Ditë mjaft të rënda dhe të shqetësuara. Disa probleme pune sjellin tension edhe në jetën private, duke ju bërë ndoshta të shkëputur nga partneri apo partnerja, që vuajnë. Kujdes debatet, si në dashuri dhe në punë: përpiquni të mos e ekzagjeroni duke thënë gjëra, edhe pse instikti do t’ju bëjë të thoni atë çfarë mendoni se tani, më mirë numëroni deri në 10 para se të shkatërroni një marrëdhënie me fjalë, që më pas mund të pendoheni.

DEMI

Një ditë tjetër pozitive për ata që kanë lindur nën shenjën e Demit, të cilët ende kanë Hënën në shenjë dhe shumë planete në favor. Është një kohë kur ju jeni ende duke mbjellë, për frutet që do i korrni në mars, muaj në të cilin do të revolucionarizohen shumë aspekte të jetës tuaj.

BINJAKËT

Një ditë nervoze për ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por që nga nesër do të keni rimëkëmbje. Sot është më mirë të mos mendoni për problemet, si puna dhe ato personale, dhe përpiquni të shpërqendroheni veten me ndonjë aktivitet të këndshëm. Ju duhet të lehtësoheni pak, pas shumë problemeve të përjetuara muajin e kaluar.

GAFORRJA

Kjo është një ditë në të cilën është më mirë të shmangni diskutimet, veçanërisht në dashuri, por edhe në punë dhe në marrëdhënie me të tjerët. Kushtojini vëmendje fjalëve që thoni, sepse ato mund të shkaktojnë thyerje. Është një periudhë kur gjithçka duket më e vështirë për ju për shkak të tensioneve që po përjetoni.

LUANI

Ditë pozitive për ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit, që sot mund të llogarisin yjet në favorin e tyre. Ju keni gjetur një energji të mirë, të dobishme për të eleminuar problemet e ditëve të fundit. Dashuria është e favorizuar: sot mund të keni pajtime, nëse ka patur keqkuptime me të dashurit tuaj.

VIRGJËRESHA

Ditën e madhe për ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës: më në fund ju keni Venusin në anën tuaj dhe kjo mund t’ju favorizojë në dashuri, nëse keni tashmë një histori ose edhe nëse jeni vetëm. Në fakt, takimet janë të favorizuara: vetëm dilni dhe vëzhgoni, ka mundësi të shkëlqyera. Nga nesër, gjithashtu, do të keni Marsin të favorshëm. Përfitoni të mos bllokoni veten në shtëpi.

PESHORJA

Në këtë ditë ju ende keni një ndikim të mirë të yjeve, veçanërisht në dashuri: ju përgatiteni për një Ditë të Shën Valentinit shumë të veçantë. Vetëm i kushtoni vëmendje debateve, nëse vendosni të përballeni me një çështje të pazgjidhur, si në fushën e ndjenjave, ashtu edhe në vendin e punës.

AKREPI

Një ditë pak nervoze dhe e rëndë, me mundësinë e debateve të shumta. Para se të akuzoni dikë, mendoni me kujdes se cilat janë përgjegjësitë tuaja. Nesër do të ketë shërim në dashuri.

SHIGJETARI

Duhet të qartësoheni me veten tuaj, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë. Ju duhet të gjeni qetësi dhe të përpiqeni të kuptoni se kë doni në krahun tuaj si dhe atë që ju dëshironi nga një marrëdhënie.

BRICJAPI

Dite neutrale, në pritje të Marsit që nesër do të fillojë një pasazh të bukur në shenjën tuaj. Megjithatë, ju keni projekte të bukura që mund të arrihen brenda pak muajsh: fillojini ato, ju jeni të favorizuar.

UJORI

Një ditë ende pak nervoze për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit, veçanërisht për ndjenjat e tyre. Do të jetë më mirë nga nesër.

PESHQIT

Ju jeni më në fund të qetë dhe të gatshëm për të lënë pas periudhën e keqe që karakterizoi muajin e janarit. Lajme të mira priten në dashuri.