Ballina Horoskopi Horoskopi ditor, 10 shkurt 2019

Horoskopi ditor, 10 shkurt 2019

DASHI

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit, protagoniste e padiskutueshme e kësaj të diele, 10 shkurt do të jetë dashuria. Qoftë nëse është një histori që ka lindur kohët e fundit, ose prej një kohe të gjatë, nuk ka rëndësi, në fakt, ndjenjat do të jenë në qendër të vëmendjes. Të lindurit në shenjën e Dashit duhet të marrin këtë mundësi për të sqaruar keqkuptimet dhe çështjet kritike në çift.

DEMI

E kaluara, e cila për disa është ende e gjallë, është një periudhë e vështirë, e mbushur me shqetësime dhe përgjegjësi. Për ata që kanë lindur nën shenjën e Demit, ka ardhur momenti për të dhënë vetes kohë për veten e tyre, për të vënë emocionet e tyre në radhë të parë dhe për të kënaqur nevojat që janë krijuar. Kushtojini vëmendje dashurisë, ajo mund të kthehet për të qenë protagoniste.

BINJAKËT

Kjo fundjavë, për Binjakët, nuk do të jetë veçanërisht pozitive. Në fakt ju mund të futeni në panik, të jeni veçanërisht nervozë dhe kjo mund të ndikojë negativisht në vendimet që duhet të merrni. Duhet të ruani qetësinë. Vendimet gjithashtu do të kenë të bëjnë me jetën e punës, por fusha e dashurisë do të jetë më pozitive.

Gaforrja

Periudhë mjaft negative për ata që kanë lindur nën shenjën e Gaforres. Marrëdhëniet ndërpersonale nuk shkojnë shumë mirë, mund të ketë fërkime, keqkuptime dhe grindje që nuk do të zgjidhen lehtësisht. Në këtë të diel, kontakti me publikun do të jetë i vështirë dhe do të çojë në nervozizëm. Duhet të mendoni për veten dhe të mirën tuaj, edhe nëse izolohemi, po të jetë e nevojshme.

LUANI

E diel me revansh, ju ktheheni në rrugën e duhur! Pas një periudhe disi në rënie, për ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit do të ketë një përmirësim të dukshëm në këtë 10 Shkurt. Është koha për t’u përfshirë, për të provuar, ndoshta për të filluar gjëra të reja. Edhe fusha e punës, edhe ajo sentimentale duket se janë të favorshme dhe premtojnë shumë. Por kini kujdes që të mos e teproni, mund të ktheheni sërish në rënie.

VIRGJËRESHA

Parashikohet një ditë e diel pak në rënie, gjatë së cilës është më mirë të merrni kohë për të reflektuar përpara marrjes së vendimeve dhe kjo vlen edhe për dashurinë. Do të ketë një përmirësim të dukshëm në javët e ardhshme.

PESHORJA

Periudhë e trazuar për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores, të cilët mund të jenë të shqetësuar nga nervozizmi, ankthi dhe mendimet negative. Në këtë të diel, 10 shkurt, dashuria nuk është shumë e favorshme. Duhet të përpiqeni të reagoni ndaj ankthit që mund të jetë i dëmshëm dhe të na pengojë të kryejmë detyrat që janë caktuar.

AKREPI

Ditë me rimëkëmbje të lehtë për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit, jeni më mirë dhe fleksibël, mund të ketë pajtime dhe sqarime. Por kini kujdes kostot, pamja ekonomike nuk është më e mira, mund të ketë probleme ndoshta për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që kanë ndodhur në periudhën e fundit. Por problemet ekonomike nuk duhet të hedhin poshtë dhe të vrasin që pa lindur idetë tuaja.

SHIGJETARI

Një ditë e veçantë i pret ata që kanë lindur nën shenjën e Shigjetarit. Marrëdhëniet, qoftë dashuria ose miqësia ose thjeshtë njohjet, janë të favorizuara dhe mund të sjellin përfitime të mëdha. Dashuria duket të jetë në anën e Shigjetarit, si për historitë tashmë të nisura, ashtu edhe për takimet që mund të transformohen në diçka më shumë.

BRICJAPI

E dielë pozitive për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapi, veçanërisht sepse Venusi është në shenjën tuaj. Qëndroni larg stresit, turmave dhe kaosit, përpiquni të relaksoheni. Mund të ndjeni pasojat për shkak të ditëve të kaluara që mund të sjellin një farë humori të jo të mirë.

UJORI

Një ditë interesante në këtë të diel për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit. Eksplorime, njohuri të reja, çdo lloj marrëdhënieje janë të favorizuara dhe mund të sjellin diçka të mirë.

PESHQIT

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve është koha për të marrë një pozicion, për të vepruar dhe për të lëvizur. Përkundër vështirësive dhe lodhjes së periudhës së fundit, po afrohet një ndryshim pozitiv.