Horoskopi ditor, 10 mars 2019

41

DASHI
Në këtë fazë ju ndiheni të lodhur, kjo e diel ju kujton se ka shumë probleme ekonomike që duhen zgjidhur. Viti filloi me shumë projekte konstruktive, por tani, në punë, po kërkoni garanci, duke ditur se ofertat janë në një afat të caktuar. Pra, ju e dini se ajo që ju po bëni ka një fillim dhe një fund në disa muaj.

DEMI
Hëna dhe Marsi kanë hyrë në shenjën tuaj dhe kjo tregon një tendencë të caktuar ndaj gjaknxehtësisë që shumë janë duke përjetuar dhe e cila gjithashtu përfshin një prishje në marrëdhëniet familjare, sidomos në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve. Për këtë arsye do të jetë e nevojshme të keni durim të madh. Dita e së dielës do t’ju lejojë të shqyrtoni situata negative dhe të kuptoni nëse ka diçka që nuk funksionon siç duhet. Ju mund të jeni të zemëruar me ata që nuk ua kthejnë mbrapsht ndjenjat, tuaja ashtu siç duhet.

BINJAKET
Zakonisht, të dielat kalohen në familje ose në çdo rast pranë njerëzve që na duan, dhe kjo ide duhet të zhvillohet. Ju duhet një shpatull, një ngushëllim, një marrëdhënie e rëndësishme, diçka që ju jep shpresë. Këshilla është që të lini pas të kaluarën e trishtuar, harroni problemet. Ende ju duhet të rekuperoni një rënie fizike që nga e enjtja. Pranvera mund të sjellë siklete fizike dhe ju ende ndiheni jo shumë mirë. Do të ishte më mirë të jeni të kujdesshëm dhe të preferoni dashurinë e jo stresin e punës.

GAFORRJA
Këtë të dielë keni nevojë për paqe dhe qetësi. Ju dëshironi të përjetoni një ndjenjë të mirëqenies që nuk ka qenë të premten dhe të shtunën. Nga ana tjetër, duke kërkuar gjatë gjithë javës, ata që kanë një përgjegjësi, një punë të tyre, e ndiejnë tokën të dridhet nën këmbë, që nuk kanë siguri. Edhe ata që kanë bërë një provim nuk janë të lumtur. Është një moment kalimtar dhe i veçantë. Është një situatë e vështirë për ata që duan të përballen me gjoks me situatat, këshilla është që të lini gjërat të kalojnë. Në dashuri është koha për të marrë një pauzë për reflektim, fundi i marsit do të sjellë zgjidhje që sot duken të pamundura.

LUANI
Këshilla për këtë të dielë është të shmangni marrjen e gjërave me gjoks dhe t’i lini gjërat të kalojnë. Në këtë moment jeni shumë të lodhur, të shqetësuar dhe nervozë, gjendja duhet të mbahet nën kontroll. Kjo vlen veçanërisht për çështjet e zemrës. Nuk është e thënë se po debatoni me forcë, por nuk është thënë as që ka mirëkuptim maksimal nga njerëzit rreth jush. Duhet të jeni të duruar. Kjo është një ditë që kërkon kujdes për shkak se java ka qenë e rëndë nga pikëpamja fizike dhe ende nuk jeni rimëkëmbur plotësisht.

VIRGJERESHA
Eshtë një e diel që është veçanërisht e favorshme për ndjenjat, për marrëdhëniet dhe për lidhjet që tani mund të rriten në forcë. Saturni dhe Urani do të jenë së shpejti në shenjën tuaj. Kjo përfaqëson një element të forcës për të gjithë ata që kanë një projekt të rëndësishëm për të vazhduar ose thjesht duhet të rindërtojnë identitetin e tyre nga pikëpamja profesionale. Për fat të keq, kohët e fundit nuk ka pasur një kontribut të madh nga këto yje: ka pasur probleme financiare, bllokime dhe çështje ligjore dhe kontraktuale që duhet të rishikohen. Por, në këto 24 orë, mos mendoni për aspektin praktik të jetës, sepse dashuria mund të jetë më afër sesa imagjinoni.

PESHORJA
Hëna nuk është më në opozitë dhe kjo e diel do t’ju japë më shumë fat, më shumë forcë sesa dy ditët e fundit. Edhe pse ka pasur kontraste vogla apo të mëdha, do të ishte e përshtatshme për të lëvizur, duke kujtuar se edhe pse ka ende bllokime, deri në maj do të jetë e rëndësishme për të vendosur nëse jeni apo jo për të vazhduar një projekt pune. Ju mund t’i jepni fund lidhjes së dashurisë ku nuk ka pjesëmarrje. Më e keqja ka kaluar, sepse shkurt ishte muaji më kritik, ndërkohë që tani ajo mund të rikthehet diku tjetër ose me të njëjtin person, varësisht nga rrethanat. Mund të hiqni dorë nga ajo që ju lëndon në favor të një nevoje të re për jetë. Edhe pse ndoshta disa rrugë të reja mund të duken shumë aventureske.

AKREPI
Kjo është një ditë plot tension dhe nervoze, e cila bën thirrje për qetësi, veçanërisht në qoftë se ju keni për të lëvizur dhe nëse ka takime. Këshilla është që të merrni kohë, sepse disa vonesa janë prapa qoshes. Në dashuri nuk mund të thuhet se ekziston një krizë e qartë, edhe pse shumë e jetojnë atë. Është shumë e mundshme që të ketë një lloj nevoje më shumë, ajo e përballimit të një marrëdhënie me pjekuri dhe për të kuptuar nëse ka ende disa ide dhe mundësi, apo jo. Ju dukeni edhe shumë kritikë ndaj vetes.

SHIGJETARI
Unë nuk e përjashtoj që në këto ditë ju mund të bini në dashuri edhe papritur, çdo emocion mund të rilindë. Ju gjithmonë vini theksin mbi pasionet, vetëm për të humbur intensitetin me kalimin e kohës. Për këtë arsye duhet të bëni zgjedhje të sakta dhe mbi të gjitha të shmangni shkeljet, veçanërisht nëse besoni fuqishëm në një lidhje që tashmë është duke ndodhur prej një kohe të caktuar. Shumë prej jush janë duke menduar seriozisht për jetën tuaj të dashurisë, e cila do të rilindë mes marsit dhe majit.

BRICJAPI
Është e diel në të cilën keni një dëshirë të madhe për të kompensuar kohën e humbur, veçanërisht nëse gjatë dy ditëve të fundit ka pasur tensione në dashuri. Urani, Marsi dhe Saturni janë të favorshëm, mund të rindërtoni një projekt jetësor të rëndësishëm, gjithashtu mund të zgjidhni probleme të vogla të lindura në të kaluarën. Dhe gjithashtu është e nevojshme të mbani mend se gjithçka kërkon shumë përpjekje. Ata që janë të rinj mund të kenë mundësi jashtë mjedisit të zakonshëm. Ju keni një ambicie të madhe dhe jeni gati për çdo gjë. Do të ishte e përshtatshme të shqyrtoni disa probleme të dashurisë që janë të pazgjidhur dhe të qëndroni pak më pranë partnerit.

UJORI
Kjo e diel fton që të mbijetoni, sepse kohët e fundit ka pasur shumë shpenzime. 2018 nuk ka qenë një vit i frytshëm. Do të jetë e rëndësishme të shmangni konfliktet në dashuri dhe në marrëdhëniet me të tjerët, sepse miqësitë dhe marrëveshjet mund të jenë të vështira për t’u menaxhuar. Duhet pak më shumë maturi edhe në një nivel fizik, sepse stresi është i lartë. Në këtë moment mund të ndiheni sikur keni të gjithë kundër edhe pse nuk është kështu. Keni nevojë për durim.

PESHQIT
Kjo e dielë rezulton të ketë vlerë të madhe për ju. Sa më afër fundit të marsit, aq më e rëndësishme është të flitet për dashurinë. Unë ftoj ata që kanë përjetuar një krizë që jo gjithmonë të mendojnë për të kaluarën, të besojnë në dashuri është ende e mundur. Në fund të muajit do të ketë emocione më të forta, por nëse ju pëlqen një person ose dëshironi të ndreqni një lidhje, edhe këto ditë mund të jenë të dobishme për të ecur përpara. Të harrosh disa plagë të lidhura me të kaluarën është gjithmonë e vështirë, por mos bëni krahasime me të.