Horoskopi ditor, 08 mars 2019

46

DASHI
Hëna e bukur që kalon në shenjën tuaj bën pozitive ditët e së premtes dhe të së shtunës dhe, në fakt, do të ndiheni më energjikë. Në përgjithësi, në mars ju mund të gjeni një dashuri të humbur ose jepni vetes privilegjin e të dashuruarit përsëri. Kujdes mos shkaktoni konfuzion. Venusi në aspektin e favorshëm ju kujton se është koha e duhur për të dashur, por vetëm nëse juaja është një ndjenjë e vërtetë.

DEMI
Diçka që ka ndodhur kohët e fundit, ju ka bërë që të keni dyshime në dashuri. Në këtë moment ju kërkoni garanci dhe nuk doni të jetoni situata përgjysmë. Ju gjithashtu do të kërkoni për konfirmim në punë, si dhe në jetën e përditshme. Nëse nga ana juaj ka një person që nuk di të bëjë asgjë, ose që nuk ju ndihmon gjithsesi, bëhet një barrë që ju nuk dëshironi dhe nuk mund të qëndroni më. Ata që ndjekin një person që nuk sillet siç duhet, tani janë të lodhur.

BINJAKET
Fundjava ju lejon të harroni një të kaluar të trishtuar. Është një periudhë kur jeni të lodhur, nervozë dhe të zemëruar dhe dikush vazhdon të luftojë në jetën tuaj. Në 72 orët e ardhshme ju ftoj të rikuperoni ndjenjat, në mars, Venusi është në anën tuaj. Nëse disa çështje të punës nuk funksionojnë ose nëse ka shumë shqetësime në studime, gjeni strehë tek ndjenjat dhe miqtë e vërtetë që ju duan.

GAFORRJA
Eshtë një ditë e veçantë dhe e rëndësishme për të gjitha gratë, por shumë marrëdhënie në një nivel sentimental janë të paqarta. Ata që kanë ndryshuar partnerët ose kanë përjetuar një krizë në dy muajt e fundit duket se ndihen të qetë, në të vërtetë zemra nuk është aspak. Çështjet e punës duhet të ndiqen në detaje, natyrisht që ka probleme ose ndoshta disa kontrata duhet të adresohen për zgjidhjet, që vijnë nga e diela.

LUANI
Ditët e së premtes dhe të shtunës do të jenë të rëndësishme për ju që keni nevojë të ktheheni në lojë, për të zgjeruar horizontet tuaja. Mos u besoni njerëzve që nuk janë kaq të fortë, ata vetëm po përfitojnë nga imazhi juaj, mos e bëni me njerëz të paqëndrueshëm që mund t’ju bëjnë të merrni rreziqe. Jupiteri i favorshëm ju jep më shumë forcë, duke ju dhënë mundësinë për të dalë përsëri në pah. Ju tashmë mund të mendoni të mbani një projekt, por pa ekzagjeruar dhe pa brohoritur para se të keni arritur një sukses. Në dashuri, dikush ose diçka mungon. Apo ndoshta ndjenja po venitet.

VIRGJERESHA
Kjo është një fundjavë e veçantë, e diela do të jetë dita ideale për t’u lidhur me të tjerët në një mënyrë pozitive. Urani është në anën tuaj. Në këtë moment është e rëndësishme të zhvillohen projekte për të ardhmen, të cilat mund të arrihen me kalimin e kohës. Nëse ka probleme me dashurinë, përpiquni ta shihni personin që doni me sy të ndryshëm, ata që kujdesen për një marrëdhënie flasin qartë. Gjithashtu për të dashur dhe sqaruar, dita më e mirë është e diela.

PESHORJA
Ju jeni shumë aktivë, por edhe të tensionuar. Problemi qëndron tek njerëzit rreth jush dhe kjo mund të pengojë një projekt që dëshironi të bëni për vete: një udhëtim ose ndoshta një takim. Diçka do të vonohet ose do të anashkalohet edhe gjatë fundjavës. E diela do të jetë një ditë më e mirë për ndjenjat që në mars mund të kthehen të funksionojnë, në krahasim me muajin shkurt.

AKREPI
Në këtë fundjavë ju do të keni për të lënë mënjanë ambicien dhe krenarinë tuaj, në favor të rikuperimit të një ndjenje. Ju vini nga një ndarje dhe keni zgjedhur një marrëdhënie të re, tani keni dyshime për këtë, ndoshta keni qenë shumë të nxituar për të bërë zgjedhjen. Ju duhet të besoni dhe të jeni të bindur për atë që bëni, kur thoni mjaft domethënë mjaft!

SHIGJETARI
Ditët e së premtes dhe të së shtunës do të jenë interesante falë një hobi të favorshëm. Do të jetë një fundjavë që do t’ju sjellë aq shumë energji. Entuziastë nga natyra, herë pas here në dashuri bëni gabim që zhyteni pa menduar. Kjo shpesh ju largon duke menduar se ju keni gjetur personin e duhur me të cilin do të jetoni emocione të mëdha dhe pastaj fikeni brenda pak muajsh. Jepini më shumë hapësirë racionalitetit dhe veproni më pak me impuls, tani ju duhet të bëni zgjedhjen e duhur. Çiftet e qëndrueshme dhe të dashura duhet të vazhdojnë të krijojnë të ardhmen e tyre. Ata që janë të lumtur me një dashuri mund të bëjnë zgjedhje të rëndësishme brenda pak muajsh.

BRICJAPI
Janë ditë disi në rënie, pak forcë dhe energji që në fakt ju duhen për të mbajtur projekte të mëdha. Ju mund të ndjeni një lodhje të caktuar në punë, është e këshillueshme që t’i jepni vetes një ditë pushimi. Të dielën mund të keni një rekuperim, por së pari përpiquni të kaloni mirë kohën tuaj. Kini kujdes me paratë, është një fazë ku duhet të mbani gjithçka nën kontroll. Shmangni shqetësimet këto ditë.

UJORI
Ka kaq shumë konfuzion, edhe pse nuk e shpërfillni pëaspak. Njerëzit krijues dhe të shkëlqyer lulëzojnë në kaos. Urani në tranzit bën disa besime që nuk ishin shumë të forta edhe më pak të qëndrueshme. Në këtë pikë ju mund të bëni pyetje për jetën tuaj dhe nga pikëpamja sentimentale. Venusi me tranzitin e tij ju ndihmon për të sqaruar situatat që nuk funksionojnë. Nëse dëshironi ta ktheni faqen, mund të krijoni gjithashtu kushtet për një takim të ri. Vetëm duhet të përfshiheni.

PESHQIT
Kufizoni shpenzimet tuaja në fundjavë sa më shumë që të jetë e mundur. Marsi, Merkuri dhe Urani janë të favorshëm, përveç disa mospërputhjeve në punë. Disa dëshirojnë të jenë në familje pak më shumë, ndërsa të tjerët punojnë, por duke qenë më të vëmendshëm ndaj të dashurve. Ata që kanë lëvizur kohët e fundit pas një nisme të komplikuar po përshtaten. Dita e dielë interesante për ndjenjat. Dërgojini një mesazh personit që ju intereson.