Horoskopi ditor, 01 shkurt 2019

39

DASHI

Një ditë e trazuar në të cilën mund të krijoni një tërmet në jetën tuaj, ose të debatoni me dikë që nuk ka qenë i sjellshëm me ju në periudhën e fundit. Nervat e tendosura do të mbeten edhe të shtunën: është e nevojshme që të përpiqeni të kontrolloni veten pavarësisht nga një situatë vështirësie, duke pasur parasysh gjithashtu edhe formën fizike. Më në fund e diela do jetë ditë rekuperimi.

DEMI

48 orët e ardhshme do të shënojnë fillimin e një faze pozitive dhe e diela do të sjelë Venusin në favorin tuaj. Do shkoni drejt ripushtimit të ekzistencës tuaj në këtë fundjavë të gjatë. Dashuria mund të jetë protagoniste nga e diela, do të keni forcën për të kthyer faqe, nëse jeni vetëm, bëjeni dhe ndryshoni jetën tuaj.

BINJAKËT

Mos e teproni, edhe nëse nga natyra jeni rezistentë ndaj lodhjes edhe pse flini pak, trupi mund t’ju tradhëtojë. Dikush e ka paguar çmimin për disa javë dhe ndoshta ka përjetuar dy ditë të rënda. Të dielën nuk do të ketë më kundërshtim të Venusit dhe do të jeni në gjendje të shëroheni. Janari ishte një muaj i vështirë për ndjenjat, me vështirësi dhe dyshime.

GAFORRJA

Nuk ka asnjë paqartësi në sferën sentimentale të premten. Qielli ju jep energji dhe dëshirë të madhe për t’u përballur dhe ndoshta të ballafaqoheni, nëse një person ju ngacmon ose nuk ju ka dhënë përgjigjet që kërkoni. 48 orët e ardhshme do të jeni të shqetësuar dhe nervozë, këshilla është që të shmangni konfliktet deri të dielën.

LUANI

E premtja dhe e shtuna do të jenë ditë kyçe për ju, pritet një rënie fizike të dielën. Forca është me ju që nga dhjetori, ju e shfrytëzoni plotësisht atë, por nganjëherë ju shkoni dhe e tejkaloni. Ndonjëherë kjo ju bën më nervozë, por megjithatë ia rrini objektivat dhe për ju faktet janë më të rëndësishme se çdo gjë. Vendime drastike në këtë 2019.

VIRGJËRESHA

Me të vërtetë pozitiv qielli për 48 orët e ardhshme, por duhet të filloni gjithashtu të studioni një strategji për të ardhmen tuaj. Saturni është i favorshëm, Venusi i shtohet të dielën, kështu që do të ketë një shërim të plotë nga të gjitha këndvështrimet. Janari nuk ishte i lehtë sidomos për ndjenjat, pasi ju keni patur një distancë fizike dhe psikologjike.

PESHORJA

Një fundjavë po vjen për të paralajmëruar ata që janë zemëruar shumë me një person. Gjëja që ka rëndësi është të reagoni me energji, ndoshta fakti që nuk ia dilni ju bën nervozë. Këshilla është që situata të mbahet nën kontroll deri të dielën, konflikte të vogla mund të lindin në dashuri dhe në familje.

AKREPI

Fundjavë në rritje, Hëna promovon udhëtimin dhe kontaktet. Ju mund t’i jepni vetes një dashuri të vogël, dashuria është e rëndësishme për ju dhe nuk duhet të humbet, por e gjitha duke respektuar privatësinë. Kur jeni në dashuri, ju tentoni të mbani ndjenjat tuaja, i fshihni ato, por tani duhet të jeni më të sinqertë me veten.

SHIGJETARI

Ata që kanë jetuar një histori të vështirë për shumë vite, tani mund të vendosin nëse do të vazhdojnë apo jo, por ka të ngjarë që ju të vendosni të ndryshoni. Ata që punojnë në çift do të kërkojnë më shumë hapësirë, ata që kanë dashur më pak do të duan të jenë të lirë të shprehin ndjenjat e tyre, por gjithashtu do të duan të dëgjojnë më shumë. Përvojat në qytete të tjera mund të jenë të dobishme, kontakte dhe konfirmime të rëndësishme vijnë së shpejti. Në shkurt, yjet favorizojnë një afrim të ndjenjave.

BRICJAPI

Një dashuri tani në përfundim duhet të harrohet, një e lënë pezull mund të rikthehet, në çdo rast është një fazë ku ndjenjat janë protagoniste. Ju mund të hiqni qafe një telash për t’iu dhënë dashurisë  dhe për të gjetur arsye që t’i ndiqni. Zakonisht nuk lejoni që të jepeni kollaj në emocionet e dashurisë, ju jeni pak të frikësuar, por së shpejti gjithçka do të bëhet më e lehtë. Kjo fundjavë mund të sjellë zgjidhje dhe emocione: takime të preferuara dhe intimitet.

UJORI

E shtuna dhe e diela janë në fazën e rritjes, e kjo është e rëndësishme në aspektin e marrëdhënieve dhe takimeve. Një rimëkëmbje e madhe është planifikuar për në shkurt, mars dhe prill, por ju duhet ta doni atë. Mos bini në dëshpërim nëse diçka është shkon jo mirë, yjet janë të favorshëm për ju, por ju gjithmonë dilni nga një periudhë e rëndë ekonomike. Duhet të përpiqeni të rifitoni para.

PESHQIT

Do të jetë një fundjavë e çlirimit, e pranimit, veçanërisht nëse në të kaluarën ka pasur shumë probleme. Ata që në muajin e fundit janë përpjekur të harrojnë një dashuri ose të kapërcejnë një shqetësim sentimental, tani janë më mirë dhe sa më shumë kohë kalon, aq më shumë kjo gjendje do të theksohet. Shkurti shënon një rimëkëmbje emocionale dhe për ju do të jetë gjithashtu një mundësi për të harruar momentet e vështira. E diela do të jetë një ditë fuqie për ata që janë vetëm, të cilët mund të gjejnë dëshirën për dashuri.