LAJME Lajmi i Fundit Sociale

Horoskopi 23 qershor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Mund të ndiheni sikur po ju vjen para një mur i fortë. Emocionet tuaja janë pak të ashpra dhe mund të zbuloni se jeni më kokëfortë se zakonisht. Ekziston një forcë e madhe dhe e dobishme që mund ta përdorësh sot, pa harruar të mbani zgjuar intuitën. Diçka mund të të nxisë që të veprosh.

Demi – Buzëqeshini botës sot. Jini mirënjohës për gjërat që keni dhe njerëzit rreth jush. Përforconi ndjenjën komode dhe të ngrohtë brenda dhe përhapni këtë dashuri te të tjerët. Kjo është një kohë shumë e mirë për ju, në të cilën mund të merrni arritje nëse e keni të fiksuar në kokë.

Binjakët – Sot nuk është dita më e mirë për të bërë shaka praktike, kështu hiqni nga mendja tatuazhet. Rrini afër shtëpisë. Gjeni siguri në bërjen e gjërave që dini të bëni mirë. Bëni një pikturë dhe gatuani një darkë të shijshme. Ju mund të frymëzoni të tjerët me buzëqeshjen tuaj, prandaj përdoreni atë.

Gaforrja – Mund të ketë një kundërshtim të madh në rrugën tuaj sot, por mos u përpiqni të qëndroni në të. Çështja kryesore është të qëndroni të qetë dhe të mbani perspektivë pozitive. Kjo është një ditë në të cilën mund të sillni një baraspeshë të madhe për çështjet duke kuptuar dhe respektuar anën tjetër. Lini lëmoshë për ata që bëjnë sakrifica në mënyrë që të keni një udhëtim më të rehatshëm.

Luani – Pjesët e enigmës së sotme nuk mund të përshtaten,  dhe është e mundur që ju të mos e keni idenë pse. Mos theksoni diçka që nuk e kuptoni. Çelësi për të bërë gjërat në mënyrë të duhur është duke dëgjuar. Përshtatjet do të nevojiten në të dy anët, por kjo mund të ndodhë vetëm nëse të dyja palët janë të gatshme të hapin veshët dhe të kuptojnë perspektivën e njëri-tjetrit.

Virgjeresha – Sot mund të jetë një ditë jashtëzakonisht produktive. Ju jeni në një hapësirë të mirë nga e cila do të punoni dhe kjo do t’ju ndihmojë në të gjitha përpjekjet tuaja. Sot është gjithashtu e shkëlqyer për të parë disa nga trendet afatgjata që kalojnë në jetën tuaj. Konsideroni pesë apo dhjetë vitet e ardhshme dhe mendoni se si veprimet tuaja do të ndikojnë në të ardhmen tuaj.

Peshorja – Mund të ketë një betejë midis të vjetrave dhe të rejave në botën tuaj sot. Një perspektivë e rezervuar dhe e modës së vjetër ka një qëndrim të fortë mbi ndjenjën mbizotëruese. Kjo ndjenjë ka të ngjarë t’ju godasë në fytyrë teksa mbështetesh drejt qasjes jokonvencionale dhe më revolucionare në jetë. Shihni se çfarë lloj mësimesh të kaluara mund të mësoni ndërkohë që ndërtoni të ardhmen.

Akrepi – Njerëzit mund të duken pak kokëfortë sot. Fuqitë e tua të përshtatjes mund të vihen në provë. Njerëzit rreth jush mund të kërkojnë natyrën tuaj të butë e dashamirëse. Ofroni një vëmendje dhe një shpatull të fuqishme për të tjerët që të qajnë.

Shigjetari –Nëse kapërceni shkallët dy herë, mund të rezultoni të rrëzoheni. Tentimi për të nxituar gjërat sot do të lërë vrima në projektet tuaja. Përfundoni punën plotësisht duke u siguruar që çdo gjë është mbyllur në mënyrën e duhur. Mos injoroni detajet.

Bricjapi – Sot është një ditë e frikshme për të bërë një investim. Fati dhe prosperiteti janë në favorin tuaj, dhe ju keni mundësinë për të marrë disa vendime financiare shumë fitimprurëse. Intuita juaj është e drejtë në përputhje me atë që duhet të bëni. Bëni marrëveshjet më të mira të mundshme dhe ofroni një të ardhme të drejtë dhe të sigurt për ju dhe investimin tuaj.

Ujori – Çelësi për të qenë i suksesshëm sot është ruajtja e stabilitetit. Nëse të tjerët ju shohin si shumë të ndezur dhe jashtë kontrollit, ata do të hezitojnë për të vendosur besimin e tyre në ju. Sigurohuni që t’i bëni këto gjëra në fuqinë tuaj që do të ndihmojnë në rritjen e ndikimit tuaj. Ju do të keni nevojë për këtë mbështetje nga të tjerët më vonë.

Peshqit – Sot është një ditë shumë e mirë për ju. Ndjenjat tuaja mund t’ju çojnë në situata të favorshme me të tjerët. Ritmi i ditës mund të duket pak i ngadalshëm, por kjo mund të përdoret në avantazhin tuaj. Shqyrtoni çdo detaj me kujdes dhe përpiquni të mos lini asnjë pjesë të ekuacionit të pazgjidhur. Ju duhet të gëzoni një humor të qëndrueshëm dhe të kujdesshëm që rrezaton dhe tërheq të tjerët ndaj jush.

admin

Shto nje Koment

Klikoni këtu për të postuar një koment