ARTIKUJT E FUNDIT

‘Të lutem më lër të qetë, nuk mban më ujë pilafi’…Imami denoncon gruan që...

“Të lutem më lër të qetë nuk mban më ujë pilafi”. Këto janë fjalët e imamit të “Rrugës së Kavajës”, në Tiranë, Ahmet Kalaja...

Tirana ‘vishet’ me atmosferën e festave…ndizen dritat e pemës te Pazari i Ri

Atmosfera festive ka filluar të ndihet në Tiranë. Mes këngëve dhe valleve popullore tradicionale të 'Tironës', janë ndezur dritat e pemës së Vitit të...

Atentati ndaj prokurorit, Kejvina Kthella te Krimet e Rënda: Më riktheni telefonin

Modelja Kejvina Kthjella kërkon nga gjykata rikthimin e telefonit që iu sekuestrua nga prokuroria në kuadër të hetimeve që u po zhvillohen për zbulimin...

Shoferi nga Tirana përplas për vdekje këmbësorin tek ’28 Nëntori’ në Elbasan

Një këmbësor rreth 60-vjeçar u përplas për vdekje nga një automjet në Elbasan. Sipas një njoftimi paraprak të policisë, ngjarja ndodhi në lagjen "28...

Meta shpall Borchardt ‘non grata’ në presidencë, Kryemadhi: Gishtin e mesit ta marri mbrapsht,...

Presidenti Ilir Meta ka shpallur 'Non grata' në presidencë ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Bernd Borchadt, pasi sipas tij, ka vënë në disktutim dekretin...

Thirrjet ‘Rama ik’ në ndeshjen Shqipëri-Francë/ Braçe: Lum si Luli, na mundi dhe në...

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar një ditë pas ndeshjes Shqipëri Francë në stadiumin 'Air Albania', ku disa të 'tifozë' thirrën në kor “Rama Ik”. Braçe...

Përqafimi i bebeve ndikon në zhvillimin mendor të tyre

Afërsia fizike e prindërve me beben e tyre ndikon në zhvillimin e inteligjencës së tyre. Një anketim ka zbuluar se sa më shumë që e...

Durrës/ Arrestohet 46-vjeçari i shpallur në kërkim për përvetësim të parave nga krimit

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi ndaj tij Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës...

SHBA, kapet nëndetësja me 2200 kg kokainë, vlera në treg 69 milion dollarë

Roja Bregdetare e SHBA ka arritur të ndalojë një nëndetëse ngarkuar me drogë në Oqeanin Paqësor. Sasia e drogës së kapur dhe sekuestruar është...

Kryemadhi akuza ndaj Ardian Dvoranit: Kapja e tij nga Rama ka prodhuar krizën politike

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar situatën e krijuar me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, duke i dalë në mbrojtje Metës, dhe duke hedhur...