24 C
Durres, AL

Ariana Grande publikon klipin e ri: “Thank u, next”, me të vërtetë një vepër...

Me këtë klip i kërkon falje ish-të fejuarit dhe 4 skenat që mund t'ju kenë shpëtuar, klipi ikonik i Ariana Grandes “Thank u, next”,...

Kandidati favorit për Kryeministër të Greqisë kërcënon Shqipërinë: Do të keni pasoja nëse nuk...

Kandidati favorit për kryeministër i Greqisë, Kirjakos Micotakis, vlerëson se aspiratat e Shqipërisë për t’ju bashkuar familjes europiane nuk kanë për t’u realizuar pa...

Balla apel shqiptarëve: Me 30 qershor votojmë për familjen

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, njëherësh dhe drejtues politik i Qarkut të Elbasanit, Taulant Balla në vijim të takimeve për zgjedhjet lokale...

Ekonomi, raporti i INSTAT: Bien shitjet, shtrenjtohen banesat

Çmimet e apartamenteve rezultojnë se janë rritur me rreth 20 përqind gjatë muajve të fundit dhe kjo, në mënyrë disi paradoksale, ka ardhur si...

Tiranë, presidenti Meta mesazh qytetarëve pas tërmetit: T’i kthehemi qetësisë në familjet tona

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në Facebook, pas situatës së panikut të krijuar në vend nga tërmeti i së shtunës pasdite,...

Tiranë, Durrës dhe Elbasan, sot nuk zhvillohet mësim në shkolla

Sot, nxënësit që janë banorë të qarqeve të Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit nuk do të zhvillojnë mësim. Vendimi është njoftuar nga ministrja e arsimit,...

Tiranë, gjyqtari Edmond Islamaj para KPA

Ditën e sotme rreth orës 09:30, gjyqtari i Gjykatës së Lartë Edmond Islamaj do të dalë para Kolegjit të Posaçëm të Apelimit pas ankimimit...

Foto+18/Përdhunimet e serbëve, denoncimi në kuvendin e Kosovës

Teksa në Kuvendin e Kosovës zhvillohej seanca plenare për votimin e rezolutës për gjenocidin serb, deputetja Flora Brovina ka paraqitur para mediave një dëshmi...

LSI, Kryemadhi: Marrëveshja e Prespës, zhvillim pozitiv për rajonin

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka përshëndetur kalimin e Marrëveshjes së Prespës në Parlamentin grek përmes një postimi në “Twitter”, Kryemadhi shkruan...

STAY CONNECTED

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

FEATURED

MOST POPULAR

Shqipëria për herë të parë në podiumin e Organizatës Botërore të...

Ministri Klosi, në postin e zv Presidentit të Asamblesë së Përgjithshme për Europën, drejton panele të rëndësishme për cështje, si: Heqja e vizave, turizmi...

LATEST REVIEWS

Mallakastër, dhjetë hektarë me ullinj përfshihen nga zjarri

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme rreth dhjetë hektarë tokë të mbjellë me ullishte, në fshatin Lapaluc të Mallakastrës. Në vendngjarje kanë mbërritur...

Bijtë bastardë të erdoganizmit

nga Andi Bushati Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë...

LATEST ARTICLES