ARTIKUJT E FUNDIT

Sociale, gjatë periudhës janar-korrik, 14 mijë shqiptarë aplikuan për azil

Dëshira e shqiptarëve për të ikur nga vendi nuk ka të ndalur. Përkundrazi, ajo është shtuar gjatë muajve të parë të këtij viti. Sipas...

Ekonomi, raporti i INSTAT: Bien shitjet, shtrenjtohen banesat

Çmimet e apartamenteve rezultojnë se janë rritur me rreth 20 përqind gjatë muajve të fundit dhe kjo, në mënyrë disi paradoksale, ka ardhur si...

Tiranë, presidenti Meta mesazh qytetarëve pas tërmetit: T’i kthehemi qetësisë në...

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në Facebook, pas situatës së panikut të krijuar në vend nga tërmeti i së shtunës pasdite,...

Tiranë, Durrës dhe Elbasan, sot nuk zhvillohet mësim në shkolla

Sot, nxënësit që janë banorë të qarqeve të Tiranës, Durrësit dhe Elbasanit nuk do të zhvillojnë mësim. Vendimi është njoftuar nga ministrja e arsimit,...

Tiranë, krijuan panik me lajmin e rremë, Policia e Shtetit shoqëron...

Dy gazetarë janë shoqëruar mbrëmë vonë nga Policia e Shtetit në Tiranë, lidhur me panikun e krijuar që shkaktoi lajmi i publikuar prej tyre...

Qeveria dhe Bashkia e Durrësit në nivelin zero

nga Arlind Boshku Kam ndjekur me vëmendje të madhe zhvillimet post-tërmetit, është vërtetë për të ardhur keq menaxhimi i këtyre situatave si nga ana e...

Veliaj: Do akordojmë një fond prej 1 mln dollarë për familjet...

Bashkia e Tiranës do të vendosë në dispozicion 1 milionë dollar për këtë fazë të parë për kapërcimin e të gjitha pasojave që mund...

Ministria e Shëndetësisë thirrje qytetarëve: Nëse keni pësuar dëme nga tërmeti,...

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar lidhur me situatën e tërmetit në vend. Ministria njofton se të gjithë strukturat shëndetësore janë në gatishmëri për të qenë...

Tanzani/ Mbytet teksa po i propozonte të dashurës nën ujë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tanzani, ku një burrë u mbyt ndërsa i propozonte për martesë të dashurës së tij nën ujë. Steven...

Si ta qetësoni zemërimin e vogëlushëve tuaj?

Jo rrallë, prindërit ndaj ulërimave dhe shpërthimit të zemërimit përgjigjen me ton të ngritur, kërcënim apo dënim fizik. Në vend të kësaj, edhe për shkak...