Ballina Aktualitet Hidhet shorti, Kukësi, Teuta dhe Laçi mësojnë rivalët në Europë

Hidhet shorti, Kukësi, Teuta dhe Laçi mësojnë rivalët në Europë

Tre skuadrat shqiptare që do të luajnë në Ligën e Europës kanë njohur kundërshtarët e tyre në raundin eliminator të turneut të dytë për nga rëndësia në futbollin europian për klube. Kukësi do të përballet me Debrecen. Një rival i vështirë për nënkampionët e Superligës. Kjo pasi, skuadra hungareze më parë ka eliminuar Skënderbeun, në atë kohë kampion të Shqipërisë.

Europa League DrawNjë njohje të vjetër ka rezervuar shorti për Teutën. Skuadra durrsake gjen në rrugën e saj Ventspils. Ekipi letonez luajti edicionin e shkuar kundër Luftëtarit, duke eliminuar gjirokastritët. Jo vetëm kaq, pasi kjo përballje u vendos në shenjëstrën e UEFA-s për trukime. Më i lehtë ishte shorti për Laçin. Skuadra kurbinase do të luajë në raundin e dytë eliminator të Ligës së Europës kundër izraelitëve të Hapoel Beer Sheva.