Hidhet nga ura një person, humb jetën në vend

164

Një person i ka dhënë fund jetës duke u hedhur në lumë nga një urë e lartë.

Ngjarja e rëndë është raportuar në hyrje të qytetit të Përmetit, ku viktima është identifikuar si 60-vjeçari me inicialet S. D.

Mësohet se i ndieri vuante nga probleme të shëndetit mendor, dhe në kushte të rënduara psikologjike është hedhur nga lartësia.

Policia dhe banorët e zonës kanë bërë të mundur nxjerrjen nga lumi të trupit të 60-vjeçarit.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.