Ballina LAJME Hidhet nga Spitali Psikiatrik i Vlorës një grua

Hidhet nga Spitali Psikiatrik i Vlorës një grua

280

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës.

Policia e qytetit bregdetar, njofton se një 50-vjeçare është vetëhedhur nga lartësia e Spitalit Psikiatrik.

Ajo u transportua me urgjencë drejt urgjencës, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Më datë 01.02.2021, rreth orës 09:10, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e spitalit psikiatrik, shtetasja H. Xh., 50 vjeçe, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, – thuhet në njoftim.