Has/Babë e bir plagosin rëndë fqinjin

207

Babë e bir në Has janë arrestuar sot nga policia, pasi dyshohet se kanë plagosur një fqinjin e tyre pas një konflikti për motive të dobëta.

Policia thotë se të arrestuarit janë  M.B., dhe A.B., banues në fshatin Gjinaj.

Fqinji i plagosur ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë nën kujdesin e mjekëve dhe është proceduar në gjendje të lirë për veprën penale, “Dëmtime të tjera me dashje”

“Në fshatin Gjinaj, shtetasit M. B. dhe A. B. dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, e kanë goditur me mjet të fortë, duke e plagosur rëndë shtetasin H. D., banues në fshatin Gjinaj, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, në Spitalin e Traumës Tiranë. Në vijim të veprimeve, u procedua në gjendje të lirë edhe shtetasi H. D., për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, pasi gjatë konfliktit ka goditur me mjet të fortë bashkëshorten e shtetasit M. B., shtetasen F. B., e cila ndodhet në spitalin e Kukësit, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim dhe “Dëmtime të tjera me dashje”.