Greqia nuk gjen paqe nga lëkundjet, regjistrohet tërmeti i radhës

270

Një tërmet tjetër me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter ka lëkundur sërish Greqinë.

Epiqendra e lëkundjeve mësohet të jetë 30 kilometra në perëndim të Larisës dhe 17 kilometra në perëndim dhe jugperëndim të Tyrnavos.

Thellësia e vatrës sipas EMSC ishte 2 km.

Gjatë ditës shteti fqinj u godit nga një tërmet 6.3 të shkallës Rihter me epiqendër po në Larisa.

Për pasojë pati dëme materiale dhe u regjistrua një humbje jete.