Greqia nuk gjen paqe, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

355

Një tërmet me fuqi 5.9 ballë të shkallës Rihter ndodhi mbrëmjen e sotme në Greqi.

Ky tërmet u ndje edhe në Tiranë e rrethe të tjera të Shqipërisë.

Lëkundja sizmike ishte 5.9 ballë dhe u lokalizua në orën 18.38 ora e Shqipërisë në Larisa.