Greqi, sherr me thika në burg, shqiptarët plagosin 37-vjeçarin turk

33

Mësohet se disa të burgosur shqiptarë kanë plagosur me thikë një turk në burgun e Dhomkos gjatë një sherri.

37-vjeçari i plagosur, i dënuar për trafik emigrantësh, pati një përplasje me disa të burgosur shqiptar.

Ai u dërgua për ndihmë në një spital në Lamia, nuk ka rrezik për jetën dhe është kthyer sërish në burg.