Greqi, rrihet barbarisht i riu shqiptar në burg

67

Rrihet barbarisht në një burg grek 19-vjecari shqiptar, i cili dyshohet se në bashkëpunim me një grek vrau studenten greke Eleni Topaloudi më 28 nëntor në Rodos.

Ngjarja ka ndodhur në burgun e Avlonës, teksa disa të burgosur grekë kanë hyrë në qeli dhe kanë dhunuar shqiptarin Aleksandër Luka.

“Nuk e bëra unë”- bërtet shqiptari në videon e publikuar nga mediat greke.