Greqi, arrestohen tre infermieret shqiptare në Janinë, ja për çfarë akuzohen

269

Tre infermiere shqiptare dhe dy bullgare janë arrestuar nga policia greke, pasi nuk kishin dokumentacionin e nevojshëm për të punuar në spital.

Mediat vendase bëjnë me dije se ndalimi i tre infermiereve nga Shqipëria është bërë në spitalin publik të Janinës, “Haxhikosta”.

Prokuroria e Janinës po vijon hetimet për të mësuar se si ato kishin arritur të punesoheshin në spital pa patur dokumentacionin e nevojshëm.