Ballina RAJONI Greqi, alarm për bombë në kanalin televiziv ANT1, Athina në panik

Greqi, alarm për bombë në kanalin televiziv ANT1, Athina në panik

Një lajmërim për bombë në kanalin televiziv ANT1 ka tronditur Greqinë sot në mbrëmje. Telefonata në zyrat e kanalit televiziv paralajmëroi për një shpërthim pas një ore.

Policia ka rrethuar ndërtesën dhe po kryhen kontrolle për pako apo lëndë eksplozive.

Pas shpërthimit në kanalin televiziv Skai dhe Kishën e Shën Dionisit në qendër të kryeqytetit, në Athinë është rritur gatishmëria kundër sulmeve të vazhdueshme terroriste.