Ballina Aktualitet Gazetari publikon listën/ Ja kush janë Rama dhe 7 ‘burrat e shtetit’...

Gazetari publikon listën/ Ja kush janë Rama dhe 7 ‘burrat e shtetit’ që bënë zgjedhje pa opozitën

Gazetari Klodian Tomorri ka renditur në një postim në profilin e tij në facebook, tetë burrat e shtetit që bashkë me Ramën kanë bërë zgjedhje pa Opozitën në shekullin e 21-të.

Sigurisht që janë emra që nuk nderojnë askënd dhe disa prej tyre kanë pasur fund të dhimbshëm.

‘Tetë burrat e shtetit që bënë zgjedhje pa opozitë në shekullin e 21

1- Bashar Al Asad, president i Sirisë

2- Sadam Husein, ish president i Irakut

3- Fidel Kastro, ish president i Kubës

4- Raul Kastro, president i Kubës

5- Kim Jong Un, president i Koresë së Veriut

6- Ismail Omar Guelleh, president i Xhibutit

7- Rabuh Mansur Hadi, president i Jemenit

8- Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë