Futboll, Zidane rikthehet në krye të Real Madrid

38

Edhe zyrtarisht Zinedine Zidaneështë trajner i Real Madridi.

Bordi i Real Madridit, i cili sot u takua, më 11 mars 2019, ka vendosur të përfundojë kontratën që lidh Santiago Solari me klubin si trajner i ekipit të parë dhe, në të njëjtën kohë, Real Madrid ka ofruar të vazhdojë të jetë pjesë e klubit.