Ballina SPORT Futboll, Premier League, Manchester City fiton ndaj Chelsea dhe merr kreun e...

Futboll, Premier League, Manchester City fiton ndaj Chelsea dhe merr kreun e tabelës

Manchestet City nuk ndalet dhe fiton thellë ndaj Chelsea. Ajo që duhet të ishte sfida më e rëndësishme dhe më e fortë e javës në Premier League kthehet në një shëtitje për skuadrën e teknikut Pep Guardiola. Një konfirmim për këtë janë shifrat 6-0, me të vërtetë të ekzagjeruara dhe që vendosin me shpatulla pas muri dhe rrezikojnë pankinën e trajnerit Maurizio Sarri.

Me këtë sukses, Manchester City kthehet sërish në vendin e parë të renditjes, me një golaverazh më të mirë se rivalët direktë të Liverpool.