Ballina SPORT Futboll, Lukaku del në shitje, Interi e shikon si pasuesin e Icardit

Futboll, Lukaku del në shitje, Interi e shikon si pasuesin e Icardit

Romelu Lukaku do të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni.

Sipas “Daily Mail”, Djatë e Kuqjanë të gatshëm ta shesin belgun, teksa Interi mund ta blerë në rast se Icardi do ti thotë lamtumirë zikaltrve në verë.

Romelo Lukaku këtë sezon mo kalon një moment negative teksa po ngroh stolin.

Me ardhjen e Solskjaer ai nuk po gjen hapsira në formacionin bazë teksa Manchester United nuk e ka në plane për të ardhmen belgun dhe synon ta shësë numrin 9 në qershor.