Futboll, lufta mes Milanit dhe UEFA-s

34

Lufta mes Milanit dhe UEFA-s, mesa duket nuk ka përfunduar ende.

Kuqezinjtë kanë vendosur të apelojnë sërish vendimin e UEFA-së në komisionin e arbitrazhit sportiv në Lozanë, KAS.

Pasi fitoi betejën e parë me UEFA-n atë për të marrë pjesë në Ligën e Evropës gjatë këtij sezoni, me UEFA-n që i kishte përjashtuar kuqezinjtë, klubi milanez ka besim se mund t’ia dalë sërish.