Futboll, Guardiola lavdëron portierin e Kosovës

40

Pep Guardiola ka lavdëruar portierin e Kosovës Arijnet Muriç, duke theksuar se ai na ka ndihmuar të shkojmë deri në finalen “Carabo Cup” e cila do të zhvillohet ne Wembly në datën 24 shkurt.

Guardiola ende nuk e ka vendosur se cili do te jetë titullar në atë finale, megjithatë kosovari në çerekfinale ndaj Leicester City priti dy penallti dhe mund të nisë titullar.

“Do ta shohim, më duhet të mendoj për këtë. Arijaneti është një lojtar i rëndësishëm për faktin se jemi këtu ku jemi. Ai ishte protagonist kryesor ndaj Leicester në gjuajtjen e penalltive. Ai ka qenë mjaft i mirë dhe ne kemi besim në të,” – ka thënë trajneri Guardiola.