Ballina SPORT Futboll, “El Clasico”, publikohen formacionet, Barcelona lë Messin në stol

Futboll, “El Clasico”, publikohen formacionet, Barcelona lë Messin në stol

Edhe pse pritej të ishte titullar Leo Messi rrezikon të humbasë dhe klasiken e dytë të sezonit, nëse trajneri Ernesto Valverde nuk vendos ta aktivizojë në pjesën e dytë.

Sa i takon Real Madridit, Solari vijon t’i mbetet besnik idesë së tij duke lënë sërish në stol Izkon.

FORMACIONET

Barcelona: Ter Shtegen; Semedo, Pike, Lenglet, Zhordi Alba; Rakitiç, Buskets, Artur; Kutinjo, Malkolm, Suarez. Trajner: Valverde

Real Madrid: Navas; Karvahal, Varane, Ramos, Marselo; Modriç, Jorente, Kros; Vazkez, Vinicius, Benzema. Trajner: Solari