Ballina SPORT Futboll, Barcelona synon yllin e Manchester United

Futboll, Barcelona synon yllin e Manchester United

Barcelona duket se nuk heq dorë nga Marcus Rashford.
Ylli Manchester United shihet si objektivi kryesor për të ardhmen tek katalanasit.

Por për ta rrëmbyer anësorin nga Djajtë e Kuq, Barcelona duhet të paguajë klauzolën mbi 100 milion euro për ta afruar në Camp nou.

Rashford është vetëm 21 vjec, dhe e ardhmja e tij premton shumë. Anglezi ka dalë nga akademia e ManchesterUnited, ndërsa me ekipit të parë iu bashkua në vitin 2015 kur ishte vetëm 18 vjec.

Ai deri më tani në Premier League ka shënuar 26 gola në 100 ndeshje.