Futboll, Atletico Madrid interesohet për yllin e Napolit

46

Atletico Madrid ka shfaqur interespër Lorenzo Insigne. Siç shkruan Il Mattino, klubi i Madridit do të ndjekë përsëri fantazistin Italian edhe pse De Laurentiis nuk dëshiron ta shesë.

Edhe kohë më parë Simone kishte shfaqur interes për të afruar futbollistin në skuadrën e tij.

27-vjeçari është pjesë e Napolit që prej vitit 2010, ai ka zhvilluar 224 ndeshje në Serina A duke shënuar 56 gola me të kaltrit.

Ndërkohë për Insigne është e interesuar dhe Liverpoli.