Ballina Aktualitet Lajmi i fundit/Furgoni i mallrave përplaset me bordurën në Vorë/ Vdes në...

Lajmi i fundit/Furgoni i mallrave përplaset me bordurën në Vorë/ Vdes në vend pasagjerja, shoferi në gjendje të rëndë

Një furgon mallrash i cili ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën në aksin rrugor Tiranë-Vorë i ka marrë jetën një vajze e cila udhëtonte si pasagjere në këtë mjet.

Ngjarja ndodhi paraditen e sotme. Media raporton se drejtuesi i mjetit, tip furgon mallrash ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë.