Fundi tragjik i shqiptarit, vdes pas dy javësh në agoni. Po pushonte në banesë, kur…

31

NUk ka mundur t’ja dale dot shqiptari, baba i tre femijeve. Pas dy javesh ne agoni, ne spital, ai humbi betejen per jeten. Mediat italiane shkruajne sot sot Marko Xhurxhi, i cili mbeti i plagosur pas nje shperthimi ne banese, humbi jeten ne spital.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e 28 shkurtit, kur ai ishte duke pushuar ne banese nderkohe qe ndodhi nje shperthim shume i forte, qe u tha se ishte per shkak te rrjedhjes se gazit.

Ngjarja ndodhi ne Polvica, në provincën e Casertas në Itali. Shqiptari, 45 vjec la pas gruan dhe tre femije, nderkohe qe ne kohen kur ndodhi ngjarja ishte i vetem ne banese.